• |
ide | kryesore

Fadromat sot tek Syri i Kaltër në Sarandë, shemben lokalet pa leje

Lajme, Të fundit

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot një operacion në zonen turistike të “Syrit të Kalter”, në bashkinë Finiq.

Sipas IKMT është planifikuar prishja e 16 objekteve një dhe dy katëshe, me struktura druri, me funksione shërbimi. IKMT thotë se bbjektet që do të prishen janë pa leje ndërtimi.

2 Comments

  1. He si thoni ju te portalit Shqiperia qe”duam”t’ja u prishim ketyre qe i kane ndertuar keto nja dy vitet e fundit keto shpiat ,lokale, ja vlen te na ndertoje ndonjeri disa hotele me pese yje po mos harroni dua pjesen time.Packa se kane 20 e kusur vjet qe i kane ndertuar He ja vlen o Lamce-se ti i di mire keto pune se vend turistik eshte ,Dergojme firmen FUSHA-qe ti kryeje ndertimet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu