• |
ide | kryesore

“Ishte puç shteti, u përfshi edhe SHISH” Taulant Balla flet për video-pergjimet e dosjes “Babalja”

Lajme, Të fundit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla e ka quajtur një “puç shteti” denoncimin e Babales nga foltorja e Kuvendit në lidhje me akuzat që janë bërë në drejtim të tij për çështjen Babale. Balla u shpreh se në videon “Babale 1”, janë tre aktorë të përfshirë duke përfshirë Fredi Alizotin, Albert Veliu dhe Ervin Salianji.

Më tej deputeti i PS, tha se ai nuk do të bëj më kallëzime në Prokurori, pasi tashmë çështja është në dorë të drejtësisë.


“Transmetimi që Ervin Salianji, që është bërë në oborr të SHQUP-it, nga ish drejtori i policisë bashkiake të Lulit, është që PD nuk thotë ende nuk është gazetari i radhës te video e radhës, se unë nuk di që ish drejtori i lulit të ketë punuar ndonjë ditë gazetar.

Fredi Alizoti, Albert Veliu dhe Ervin Salianji, në “Babale 1”. Të njëjtët person në hall bashkëpunuan dhe hodhën në opinion një video të re, nuk bëj më kallëzim, se çështjen e ka prokurori por duket qartë se atyre u janë ofruar nga 100 mijë euro për kokë për rolet.

Basha duhet të kërkonte ndjesë publike për përfshirjen e turpshme, Salianji ka vënë në shërbim edhe gazetarin Olldashi, që ky ka qenë edhe pjesë infiltrimi edhe nga SHISH që e bën edhe më të rëndë këtë histori puçi” u shpreh Balla që më parë ka mohuar deklaratat e Fredi Alizotit, i cili e përfshiu në ofertat që iu bënë për para, për të pranuar se ai ishte aktori në rolin e Agron Xhafajt, në bisedën me skafistin Albert Veliu.

16 Comments

  1. O zagar po perdor faltoren e parlamentit per tu shfajsuar dhe u pastruar nga bataku ,llumi ,fekalet qe je zhytur nga koka dhe tek kembet .Cirru sa te duash ,bej mikro skena te pa vullnetshme duke folur, i gjithe populli e pa dhe e shikon fytyren tende te qelbur o corape kuq Ilibrazhdit.

  2. ky mashtrues ordiner… ben fotoshop fotos se vet dhe thote nuk jam une…del video dhe ngel me mut ne goje, e mbyll halen

  3. mehmet shehu vrau veten dhe ket e pan babai i edvin rames kristaq rama dhe daja spiro koleka,shoferi i fatmir xhafes u vetvra me tre plumba dhe deshmitari kryesor ishte gregor geron edvini ,xhisiela u vetdogj me cigare ,nxiu veteullen duke zgjatur gjuhen e duke qelluar vetullen,dhe kafshoi shpinen dhe grushtoi ,te xhitha keto ne prani te deshmitarve taulante thithpalla,edvin thith ngjala dhe geron fatmir thith zhekeje.

  4. Shemtire mafioz mashtrues i klasit pare kontrabandist origjine hale fytyre shkerdhyer kur zgerdhihet ne parlament servila.
    Kur ja hipen Rama ky i thote me fal se te kam kthyer kurrizin.

  5. ku deshmitar ishin negjmije hogja,aneta rama,nena e erionka velis nena e taulante balles,nena e pederit te sulo bushatit dhe ilir ilaq beshes ,po ashtu frroku,rraja,babalja,alizot fredi,balla,roshi,doshi etj.kafshat qe skaperdihet esht or vlla mjerimi,ju qin nena,motra vllezer o mor vlla edvini.

  6. po ti ven balles e rames qenefin e negjmijes me ter at mut ku kan dhjer stalini,hrushovi,popoviq,tito,mugosha,mao luu ce dun,qu en llaj ,enver,ramiz ,frroku,roshit,doshit,rrajave,geronit,habilajve,balilit etj se nuk i nxen as faqja i thoT SHTET BALLA.i pari ngjala e metes siq zgjodhi rama dhe balla dhe te dytat pallat e frrok,rosh,ndok,balil e tahir.

  7. Sec pame nje lajm ora10 se kater miq te Taules jane kapur me droge ne Maqedonine e Verit. Njeri kreu fushates zgedhore te tij. Po s’na u ndane keta qytetaret digitally.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu