• |
ide | kryesore

Arnold Schwarzenegger: Kërkoj falje, shpesh e kam kaluar limitin me gratë

Paparazzi, Slider

Në valën e gjatë të lëvizjes “Me too”, aktori i famshëm Arnold Schwarzenegger është kthyer për të folur për sjelljen e tij jo të mirë më gratë në të shkuarën.

“Kam kalaur disa herë në limite me femrat dhe kam jam i pari që kërkoj falje, ndihem keq kur mendoj se si sillesha” – u shpreh ai në një intervistë për “Men’s Health”.“Terminatori” kishte pranuar publikisht se kishte tradhëtuar gruan e tij dhe kishte një fëmijë me shërbëtoren. Pasi u bë guvernator ai u përpoq të shlyente gabimet e tij me një program të dedikuar për parandalimin e dhunës ndaj grave.

“Doja të isha i sigurt se askush, përfshirë edhe mua nuk do ta përsëriste atë gabim. Prandaj unë kam bërë kurse për ngacmimet seksuale në mënyrë që të kisha të qartë si nga pikëpamja ligjore ashtu edhe nga ajo e sjelljes dhe të kuptohet se çfarë pranohet e çfarë jo.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu