• |
ide | kryesore

‘Xhisiela’/ Dy javë pas arrestimit, Rexhep Rraja kërkon lirinë në Apel

Lajme, Të fundit

Rexhep Rraja, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, do të dalë sërish në Gjykatë për dosjen “Xhisiela”, kësaj herë në gjykatën e Apelit Tiranë.


Përmes avokatit të tij, djali i deputetit ka paraqitur kërkesën në Apel për lirimin e tij nga paraburgimi.


Gjyqtarja Shpresa Becaj do të shqyrtojë kërkesën e Rrajës për liri dorëzuar që më 8 tetor, ndërsa hetimet për këtë dosjen janë ende të hapura nga prokurorja Mirela Kapo.

Rexhep Rraja u arrestua me 30 shtator 2018. Ai akuzohet për përndjekjen e ish-të dashurës së tij Xhisiela Maloku.

Por kjo e fundit nga ana tjetër ka deklaruar se me Rexhepin ka pasur vetëm marrëdhënie xhelozie dhe se ai nuk e ka keqtrajtuar.

5 Comments

  1. rexhepi te lirohet dhe te futet ne burg xhisiele per denoncim te rreme ,por nuk e di pse prokuroria nuk e arreston pasi disinformoi shume opinionin publin dhe beri qe te arratiset nenkomisori

  2. o lirojen se rames i duhet per kryetar te doganave,xhisielen beni deputete se kjo vetmohohet per ramen,bythen nji qind karat paster ja ben edvinit pasi meta te luaj me ngjala e frroket ,roshet e doshet me pa..a.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu