• |
ide | kryesore

Xhafaj i përgjigjet Bashës me statistika: Ish-ministri më i paaftë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Pas deklaratave të kreut të Lulzim Bashës se krimi është më aktiv se kurrë në të gjithë vendin, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka reaguar duke paraqitur shifra dhe duke e akuzuar Bashën si ministrin më të paaftë.

Në një postim në Twitter ai ka publikuar një shkrim të Forbes, që shkruhet se Tiranë është vendi më i sigurt në Evropë. Po ashtu ministri ka publikuar dhe shifrave vrasjeve në vitet kur ka qeverisur Basha dhe të vitit 2018.


Postimi i Xhafajt: 

SHPIFJE dhe E PAVËRTETË! Lulzim Basha, ish-ministri më i pa aftë deklaroi se: “Krimi është më i fortë se kurrë, forcat e rendit dhe organet e ligjit janë më të shpartalluara, më të dobëta se kurrë”.

Luftë pa kompromis ndaj këtyre grupeve kriminale, të skeduara tashmë. “Forca e Ligjit” vepron e do vazhdojë të shënojë rezultate, pa kompromis ndaj të gjitha grupeve kudo janë e çfarë janë. Shihni Tiranën kyeqytetin tonë! E VËRTETA flet me shifra më shumë se me fjalë!

21 Comments

 1. oR BUDALLA komunist, vërtetë Basha mund të ketë qenë më i paaftë, por

  1-Nuk kishte vëlla trafikant droge dë dënuar në Itali.
  2- Nuk kishte në parlament deputetë kriminelë.
  3-Nuk e lejoi përhapjen e hashashit siç bëri rilindja.

  Pra meru me Babalen e Alizotin e mos ha mut me çfarë ka ndodhur para 10 vitesh.

 2. qfar paraziti i dal nga vagina e negjmijes ky xhafa me sperm stalini.po levizjen e lir ne be e beri basha per shkak se nuk kalonte asnji skaf me kokain e kanabis ne itali.oj lop stalini 20 te vrar i ke per dy muaj.pse nuk i shton statistikes qe xhisielen vetem rraja e ka rraf 20 HER ne muaj.dhe ti nuk i ke marr kallzim.nuk ke koh sepse je ne paketim e tregtim droge.ku te punon ti duke u shlyer denimet,vrasjet,perdhunimet e bijeve te frrokve,ruqit,ndokve vetem keta e te rrajave bejn sa kishte tek luli ne nje vit.

 3. a ka shkruar forbes se 450 mij manor me pak se ne vitin 2013 ka,po per kanabisin100 ton, po per fletushken sorros.jo .vendi i par ne bot per kokain.

 4. qfar paraziti i dal nga vagina e negjmijes ky xhafa me sperm stalini.po levizjen e lir ne be e beri basha per shkak se nuk kalonte asnji skaf me kokain e kanabis ne itali.oj lop stalini 20 te vrar i ke per dy muaj.pse nuk i shton statistikes qe xhisielen vetem rraja e ka rraf 20 HER ne muaj.dhe ti nuk i ke marr kallzim.nuk ke koh sepse je ne paketim e tregtim droge.ku te punon ti duke u shlyer denimet,vrasjet,perdhunimet e bijeve te frrokve,ruqit,ndokve vetem keta e te rrajave bejn sa kishte tek luli ne nje vit.

 5. Keni fytyrë ju kufomat e pakallura të enverizmit, të vlerësoni se a ka qenë i aftë Lulzim Basha si ministër.
  Gjatë qeverisjes 8 vjeçare të Berishës, Basha ka qenë ministër në tre dikastere të rëndësishme .Ishte këmbëngulja e aftësia e Bashës si ministër i transporteve, që për dy vjet përfundoi vepra infrstrukturore me vlera ekonomike e mbarëkombëtare Rruga e Kombit. Jo baltë, siç ankoheni ju tani, por ju na e neveritët me jargët e qenve të tërbuar duke lehur kundër Bashës, vetëm nga marrazi se ai e përfundoi ate rugë në kohë rekord.
  Ishte edhe kontributi i Bashës padyshim si ministër i jashtëm, që Shqipëria hyri në NATO.
  Që shqiptarëve ju dha e drejta për të lëvizur lirisht pa viza në zonën Shengen, kjo padyshim që erdhi edhe si meritë e Bashës si ministër i mbrendshëm që modernizoi sistemin doganor kufitar dhe nisi pajisjen e shqiptarëve me pasaporta biometrike.
  Po ti çfarë meritash ke more Xhafo Geroni si ministër i mbrendshëm.
  Apo që i dhe Shqipërisë namin si pritëse e miliona eurove të trafikut të drogës apo të gjithë asaj sasie rekord të kokainës që hyri në Durës.
  I vuri Shqipërisë damkën e zezë të vendit ku ministër i mbrendshëm ka për vëlla një kapomafie trafikant ndërkombëtar të drogës.
  Po qe për meritat tënde, mbaji me shëndet fotot që ke bërë kur ishe student me Enver Hoxhën, i përzgjedhur si “i dalluar” në “luftën e kllasave”

 6. Mire e ke o shoku Xhirafa-Bash nuk ka patue keto arritje qe ke ti qe nga hashashizimi i vendit 1000%,nga krimet qe ndodhin dit per dit,qe nga transporti dhe shitja e droges .Vertet -vertet ma ”mbush” mendjen qe je ministri me i afte dhe me i suksesshmi qe ja kalon -Rucit dhe Tahirit.

 7. Mire e ke o shoku Xhirafa-Basha nuk ka patur keto arritje qe ke ti qe nga hashashizimi i vendit 1000%,nga krimet qe ndodhin dit per dit,qe nga transporti dhe shitja e droges .Vertet -vertet ma ”mbush” mendjen qe je ministri me i afte dhe me i suksesshmi qe ja kalon -Rucit dhe Tahirit.

 8. O Xhafe si ke fytyre e del apo thuj e ke ngrene turpin me buke. Ne vend qe te evitosh sa me shume daljet ne publik del e na nxjerr suksese imagjinare me keq se ajo zvministrja tek emisioni Opinion. Ndonje llaf per Geronin do na thuash se ajo na intereson

 9. Basha se bashku me kunatin jane hajdutet me te medhenj.Paaftesia e Bashe duket direkt tek PD qe e ka katandisur si nevojtore.Xhafa ka pislleqet e veta por Bashen e pikturon me peshtyme mbas murit.Basha eshte nje kungull pa fara,e mjera PD qe ka mberritur tek ky dordolec .E sigurte qe do te humbi akoma me shume pamvaresisht ketyre shkrimeve pasionante.

  1. Thjeshtë vetëm sharrje rrugaçërore prej idiotësh kundër Bashës.

   Ku i ke faktet ?

   Me katër rrjeshtat që ke shkruar, i bën vetes portretin se je një mashtrues, shpifarak e rrugaçi ndyrë, përderisa nuk i përmend Bashës asnjë fakt për akuzat që ja drejton.

 10. Si origjine shqiptaret jane ido -europiane dhe “te qift kina nenen” eshte shume origjinale,sepse ne deje vlon gjak aziatiku,lere pastaj qe dikur kemi qene cuna tezesh.Kushurinjte tane,kinezet (jo kumunistet) qe jane shume demokrate e pranojne me qejf kete pune.,O BOLE.

 11. O I degjenerum,sa me e degjenerume te jete nje qeveri AQ me shume shifra dhe statistica servir.A ke noj gjo me na thane per vellain trafikant ? Aty do ishe interesant dhe I besueshem.Shifrat e qeverise Jane terror per qytetaret Ne Shqiperi sidimos.Na fol per arritjet tua e Jo per deshtimet e Bashes.Si enverist qe je te propaganda e ke mendjen.

 12. po cte beje ai kur ne opoziten e post diktatures paskane qene gjithmon nje bande e fuqishme si familjet tuaja te diktatures, i rropet njerzit nga xhepat. ai budallai i gjate kujton sikur po ben ndryshime

 13. 14 komente. 3 komentues. Gazeta e pd dhe vetem 3 veta qe shkruajn qe te duken sikur jan shume. Jeni bere per te ardhur keq. Dilni ne shesh o mjeran dhe mbusheni nese mundeni.

 14. Te fa fytyre, e te pa ndere, riqebulli, leshon tymnaja per te mbuluar zullumet e tije e rilindjes. Ketyre u ka plasur cipa, ,,dite e nate flejne e rrojne me mashtrime. JAZEK, kuqaleve

 15. o PAPAQE, SUFLLAQE, E RILINDJES, TE PASKA USHQYER MIRE PADRONI, E NA DEL SI QEN I RRAHUR E LEH PER KOMENTUESIT, kU JETO, E KU PUNO, PO MOS JE NDONJE MAGAZINJER I HASHASHIT TE QEVERISE, E TE KA RENE NE KOKE, SE TE JETOSH KETU, DUHET TE JESHE POPULL QE KE NE KURRIZ KETA BANDITE, HAJDUTE, E NARKOMANE. PO TI DUKESH QE DO JESHE NDONJE I ZINXHIRIT QE U KA VENE NE QAFE KOMANDARI PSIKO I RILINDJES. nA BENI NDONJE ALIBI TE RE PER TE ZGJTUR JETEN E BANDITEVE TUAJ, NDONJE SKENE, APO NDONJE PREMTIM IDIOTI ,,,PERSERI SI PSIKOPATI, E NESE SKENI,, PRANONI DISFATEN QE I KENI BERE POPULLIT QE E KENI CUAR NE HUMNERE ME MASHTRIMET TUAJA. SI QELBESIRA TE TEPSISE SE DIKTATORIT, PO KALONI NE KERRMA,, OBIJET E KURVIT.

 16. Keta TE RIDHJERJES -pseudonime te lezetshme perdorin qe nga -Bert autiku-PAPAQI ,DUMDUMI-XHEMILE.TE te pa emer qe dallohen nga komentet qe nje autik i ka shkruar. Sepse nga kater klse shkolle kane se ishin duduke po nga qe ishin bij te komunisteve duheshin kaluar se ishin -evlater-te sekrtetareve te byrose ,brigadiereve ,kryetareve ,agronomeve prandaj partia meme e jona u jepte shume prioritet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.