• |
ide | kryesore

CNN publikon sondazhin: Trump më shumë shance për një mandat të dytë si president

Planet

Gjithmonë e më shumë amerikanë mendojnë se Donald Trump do të rizgjidhet si president për një mandat të dytë në vitin 2020.


Ky është rezultati i një sondazhi të bërë nga SSRS për CNN.


Të intervistuarit janë të ndarë, 46% janë të sigurt që do të rizgjidhet dhe 47% të bindur për të kundërtën.

Por për presidentin në detyrë bëhet fjalë për një hap përpara, duke marrë parasysh një sondazh të zhvilluar në muajin mars, sipas së cilit 54% e zgjedhësve ishin të bindur që nuk do të konfirmohej në Shtëpinë e Bardhë.

Në sondazh thuhet se është rritur Rrtet numri i atyre që janë rreshtuar për një rizgjedhje të mundshme të presidentit Trump.

Sa i takon demokratëve, kandidatura më e mundshme për të sfiduar Trump është ajo e ish-zëvendës presidentit Joe Biden me 33%.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *