• |
ide | kryesore

Kërcënimi për 44 portale/ Publikoni NIPT-in ose mbylleni për 72 orë (EMRAT)

Lajme, Të fundit

Pas përgatitjeve që po bëhen në Partinë Socialiste për të gjobitur mediat që nuk kanë nën kontroll, AKEP është vënë menjëherë në shërbim të nismës që paralajmëroi kryeministri.

Në një njoftim për mediat, institucioni ka nxjerrë listën me 44 portale që duhet të regjistrohen si biznese të rregullta dhe se duhet të publikojnë brenda 72 orësh niptin përkatës në seksionin Kontakt të faqes së tyre online.

Lista është e gjatë dhe përfshin një sërë portalesh me peshë si Reporter.al, Opinion.al, Exit.al etj.

Sipas saj rrezikohen të mbyllen 44 portale, që duhet të publikojnë NIPT në faqe, sipas listës së mëposhtme:

1

24-ore.com

2

360grade.al

3

Albpress.org

4

Alpeneës.al

5

Argjirolajm.net

6

Botasot.info

7

Diell-online.al

8

Durreslajm.al

9

ekskluzive.al

10

eperditshmja.com

11

Exit.al

12

Folshqip.al

13

gazetaimpakt.com

14

Hashtag.al

15

Ina-online.net

16

InfoElbasani.al

17

infopasqyra.com

18

Insajderi.com

19

Javaneës.al

20

Korrieri.org

21

Lajme.net

22

Lajmeonline.al

23

Lajmi.net

24

Lajmifundit.al

25

Liberal.al

26

Noa.al

27

Opinion.al

28

Opozita.com

29

Orikumineës.com

30

Pacensure.com

31

perqasje.com

32

Politiko.al

33

Publik.live

34

Reporter.al

35

Respublica.al

36

Sarandaëeb.net

37

Shqiperia.com

38

Skandal.al

39

Sovrani.info

40

Superligash.com

41

Tesheshi.com

42

Tiktak.al

43

Tpz.al

44

Zjarr.tv

Regjistrimi mund të bëhet në pak minuta online në adresën e Qëndrës Kombëtare të Regjistrimit qkb.gov.al

Pas skadimit të këtij afati, AKEP do të mbyllë çdo portal online që është i paregjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit.

16 Comments

  1. AAA.. o krymb qenefi ,o dhjerje stalini e edvini ,po me bota sot info qfare patet ajo esht e kosoves o mut,apo kujtoni ju se vertet jeni stalini e mao lu ce duni ne nji.

 1. AAA.. o krymb qenefi ,o dhjerje stalini e edvini ,po me bota sot info qfare patet ajo esht e kosoves o mut,apo kujtoni ju se vertet jeni stalini e mao lu ce duni ne nji.

 2. O krymba. u. kthyet prap. ne. kohen e. xhaxhit. kur. spiunonit babane. nenen. vellaun. motren sbeheni. ju. vetem. krymba. se. krymba. pa. moral. dhe. dinjitet

 3. Bjeru kokes pushtave nipt qe te paguajne siguracionet dhe taksat,kane shire lem deri tani deri ne fund shkoi ketyre pushtave

  1. i pa emer e me mut ne tru ty prap se prap ushim te ngelet leshi i negjmijes me ca bar te thare enveri qe ta ka ruajtur aneta e nena e erionit si kujtim,dhe jashteqitjet e dhjerjeve te stalinit ruqi,rama,xhafa,baba taku,balla por tashem te servirur modern,ne jastek griselde kofsha te xhisieles dhe kokain edvini te xhitha keto mbi bark te nenes e motres sate te mitur ne zyrat e koqos.kaq posht edhe parazitet nuk kan ren dhe pordha ben er kurse ti i pa emer i kaperdin te gjitha.

 4. akepi ka ne formular te tijin cdo domain qe mbaron me “.al” te gjithe te dhenat e nevojshme.

  Publikimi i NIPT nuk eshte ne asnje faqe online ne BOTE!!!!!

  Eshte kerkese e paligjshme. Si e tille nuk i rruhet njeriu qe ta publikoje. Por thjesht te bejne pak show dhe presion.

  Akep mund te beje presion tek faqet me “.al” vetekuptohet ne menyre jo te ligjshme

  Faqet .com dhe te tjera , akepi i rru bythen dhe ju kerkoj ndjese per shprehjen . me vjen keq per kete insitucion qe bredh pas berihajit te Rames & C

  1. Jo vetem. Akep mund te detyroje Albtelekomin dhe ISP e tjera te bllokojne adresat e portaleve shqiptareve. E njejta metode qe ndiqet ne Rusi e Turqi. Normalisht qe perdoruesit mund te gjejne menyra per te vizituar keto faqe gjithsesi, por sigurisht qe numri i lexuesve do bjere ndjeshem se jo te gjithe kane aftesite teknike per te konfiguruar telefonat apo kompjuterat qe te anashkalohet nje bllokim i mundshem nga Albtelekomi.

 5. Tu lumt veri perpara si berrat se do vijne fushatat dhe do na prishin pune > Do ishte mire ti mbyllje dhe disa Tv se edhe ato do na prishin pune ne fushat,edhe disa gazeta dhe kur te vij fushata te bllokohen FB, dhe shoqet e saj qe te jemi te qete.E moj rilindje ta lumsha si po e bene Shqiperin tone shkemb graniti buze detit Jon se Adristiku eshte i piset.

 6. Bjeru kokes malokve te zenit etj,mos I lere te qete deri kur te pagujne sig dhe rrogat per skllevrit modern qe punojne ne keto port hale,te gjitha robt ku ti kene.

 7. Po ti ipaemer, ca qytetari je ? po na e the e ke nga pas thenien e Nolit te madh, prandaj, si goje gjerizi mos ofendo njerezit ngado qe te jene, se mbase ata jane me njerezor e qytetar se ti. Me kete shprehje qe ke shkruar dukesh qe je urryes krahinash e rracash, je fundrine e djegur per te dhene mendim shoqerise. Portalet ligjore, qe kane paguar taksat do jetojne deri sa te jene ne gjendje te konkurojne ne media, e per te tjerat, nese ky diktator shkel ligjin e sedrejtes s shprehjes duhet shporrur si anti demokratik. Te na tregoi me transparence per ERTV se kush eshte pronari, sa investitore, sa personel, e si e mori licencen e transmetimit, Ky te jete primari, fillohet nga vetja.

 8. Une jam I lire te them cfare te dua dhe si ta dua kjo eshte liria,qe ne jemi rrace muti ta ka thene Konica I madh,o malok

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu