• |
ide | kryesore

Thirrja e fortë e Bashës: Të arrestohet Ardi Veliu, ndërsa Rama, Xhafaj dhe Arta Marku të hetohen

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në një konferencë për shtyp se “shërbimi i verbër ndaj Edi Ramës është shërbim ndaj krimit”, duke iu referuar prokurorëve që i binden urdhrave të Edi Ramës dhe Arta Markut, sipas tij.


Kryeprokurja Arta Marku po fsheh provat me qëllim mbrotjen e trafikantit të drogës, vëllait të ministrit Xhafaj. Deri tani nuk ka nisur ansjë hetim për Ballën, për Ardi Veliun, për drejtorin e Policisë së Fierit. Mos-hetimi i krimeve nga prokuroria janë krime të rënda. Marku, Prela e shërbëtorët do mbajnë përgjegjësi”, – tha Basha.

U bëj thirrje prokurorëve të ndershëm t’i rezistojnë urdhrave të Markut e Prelës që duan të prishin provat që inkriminojnë Edi Ramën. I bëj thirrje burrave dhe grave me kurajo në Prokurori që të nxjerrin menjëherë fletë-arrestet për Ardi Veliun dhe drejtorin e policisë së Fierit dhe të nisin hetimit për pengim të drejtësisë ndaj Ramës, Xhafajt e Markut. Provat janë ulëritëse”, – theksoi Basha.10 Comments

 1. Suflaqe sufllaqe.. Sulmoni tani e shkruani, beni sikur jemi shume. Filloni u thash filloni se jemi mbrapa sot. Kush shkruan nga 5 komente e lart, si bonus ka dhe nga nje pepsi.

 2. Kush e pjerdh kete lolon, ky eshte ber qesharak. Me ty rama e ben gjumin e qet. Se si rri ky birbua akoma krytar partie eshte e cuditcme

  1. Ja kemi ndier qe tani eren e kalbesires. Ky ka vdek politikisht po ju nuk e keni kuptuar. Pushtet me shpifje nuk merr dot. Pushtetin pa ide e pa pune, nuk ta jep njeri. Po nuk ka gje ju qe i vini nga mbrapa flini dhe shikoni endrra me sy hapur. Flini dhe nja 8 vjet se kalojn shpejt ne gjume.

 3. Drogmeno rilindasit, qe shkojne pas shurres se psikopatit, po na japin keshilla se vlen, apo nuk vlen Basha, se per pushtet duhet pune e jo me shpifje, ,,,,atehere llogaritni se sa shpifje, e mskaralleqe qe ka bere kjo ripjerdhja e juaj, sa bandite keni, e jeni, sa kane vjedhur, sa po manovrojne ti shpetojne skandaleve, e sa e sa, por ju zorraxhinj, minj te kuq te kalbesires rilindase, na jepni fakte qe po mashtrohet, e qe po behet politike, po ju thone me fakte, deshmitar, e vidio se si jane mpleksur krye banditet tuaj ne keto mesele diskretituese, e ju si te pa fytyre, e dinjite, te pa moralshem, bije banditesh e pushtesh te kuq hidheni ne sulm me alibi e ofendime. Morrat e kuq do zhduken me faktet vetevrasje te tyre, sepse u ka ikur koha e vegjetimi. Mos na dilni ketu si gardiste te kuq, qe ke doni e pushkatoni, MAFIOZE.

 4. O Lul, ti je kari saliut, ikni ore shkaterruesit e shqiperise se nuk u beson me njeri juve.

  Hajdute do mbeteni ju gjithe jeten.

 5. O qelbësit e vegjël, po pse jeni tmerruar kështu saqë nuk mund të formuloni një mendim të thjeshtë përveç sharjeve me fjalët më të pista dhe krejt ordinere?

  Hajde se është më mirë një fund i tmershëm në opozitë, se sa një tmerr pa fund nën edvinin.

 6. Po te jete per rrace, e kodoshe i kemi te trasheguarit e tyre qe na dalin ne portal. A keni ndonje mendim ne keto skandalet tuaja e te qeverise se kerrmave komuniste se si e qysh e ka bere kete popull, dhe na thoni o bastarde te tepsise se me kesi ngjarjesh, manovrimesh, e maskaralleqet e tjera qe i keni seriale,, a mund te ju levdojme? Ju servile, sherbyes te vuajtjes, e mjerimit e shtypies se popullit nuk u ben pershtypie ky veprim i qeveritareve tuaj kriminele, me xhandare hajvane sic jeni ju perfaqesues ne kete portal.

  1. Kush skandal o hajdar, ke quan skandal ti o i paformuar. keto jane skandale o qyq 21 Janari, Gerdeci, Rrugen e Kombit,
   Vetem ne Korene e Veriut ska lajme ska vrasje ska trafik droge, po ju jeni mesuar me enverin qe skishte nga keto gjera. Pastaj kush eshte KOMUNIST, Sytopja 25 vjet si pederast ne maje te VARKES e ke quani ju,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *