• |
ide | kryesore

VIDEO/ Pse u mbulua i gjithi në djersë Rama kur po fliste për luftën kundër krimit

Lajme, Të fundit

I djersitur dhe duke marrë frymë me zor. Kështu është shfaqur kryeministri Rama sot para drejtuesve politikë të policisë së shtetit në vend.

Sapo është ngritur në foltoren para të pranishmëve, Rama dihaste dhe ndërkohë që fliste në lidhje me policinë e shtetit, shpifjet dhe akuzat ndaj policisë, kryeministri është mbuluar në djersë.

Nuk dihet nëse ka qenë mungesa e kondicionerëve në sallë, apo fakti se Rama është gjendur në një siklet e presion të madh në prozhektorin e skandaleve që kanë shpërthyer së fundmi si me policinë, si me deputetë e familjarë të këtyre të fundit.

14 Comments

  1. i pa emer -un e dij ishe posht tij duke ja lepir bythen ,por ti ja beje fort dhe ky si i ndjeshem qe esht pasoi ereksion ne fytyr.esh dashur ti jep rracionin ditor me kokain ,pse harrove e shef se tash e turperove.

 1. Shume e thjeshte.rama ka frike nga kriminelet sepse vete i fuqizoi aq shume per ti patur si instrument per zgjedhjet.tani i kane dale jashte kontrollit dhe nuk i lufton dot ashtu siç u shtir sot.në mos sot neser ia heqin koken po i demtoi rende dhe rama e di qe nuk do jete pergjithmone kryeminister plus qe ka edhe femije.prandaj o popull dele asgje mos i besoni ketij tranvestiti.asgjeje nuk i ka shkuar deri ne fund

  1. ti dukesh shume inteligjent nga kokluzjoni qe nxorre nga nje banane qe te hodhi Shkurdhaku, dhe ti me vrap fillove te kercesh dhe te nxjerresh konkluzjone …

   Kaq debil je ?

   1. Këtë pyetjen në fund bëja vetes çdo minutë o qelbës i vogël sepse jemi unikalë në botë ku 2 Ministrat e Rendit kanë lidhje të forta me trafikantë droge.

    Vetëm qelbësit parazitë që që qelbën Shqipërinë u duket normale kjo situatë.

 2. i pa emer -un e dij ishe posht tij duke ja lepir bythen ,por ti ja beje fort dhe ky si i ndjeshem qe esht pasoi ereksion ne fytyr.esh dashur ti jep rracionin ditor me kokain ,pse harrove e shef se tash e turperove.

 3. bythqiri rama ishte shpiksi i par i shpfjes video me cakullin per bllokun e metes te cilin me von e beri pall lalzi dhe e thithi,pastaj at te ylli pangos ku i quan motren e taulant balles ,ju kujtohet.tash ka edhe ermutv a do ta mbylli apo do ja jep gr,berti e i pa emer.

 4. jo vetem jersitesh por edhe dhjehesh e sidomos dhjerja e stalinit rama kur shef qe ka nga mbrapa ter ato palla si te frrokve,ndokve,roshve,,doshve,balilit,xhelilit,tahirit,habilajve,prengve,artur bushit,geeronit agronit,ngjalen e ilirit hurin e rrajave etj.

 5. Eshte e kuptueshme dhe e qarte sepse kur ke krimbin brenda, je semure nga parazitet qe i ke ushqyer e mbajtur per interesa mafioze, sepse mafioz je, e sikleti e boshlleku mendor ne kete kohe i ka bere aqe keq, sa ajo djerse i ka vajtur mu ne ulluk te sumes, e aty do e haje, ne mos e ka henger.

 6. Nga Ylli Rakipi – 17:08, 15/10/2018
  Shumë vite më parë, miqtë më të ngushtë të Edi Ramës, u mblodhën një mbrëmje, më vete dhe filluan një diskutim, për sjelljet e çuditshme, gati të përhershme dhe të pakuptueshme të tij.

  Edhe pse miq shumë të afërt, ata nuk e kuptonin, se çfarë ishte në fakt ky njeri, si ishte ndërtuar në atë mënyrë, që nuk ngjante me asnjërin prej tyre dhe çfarë ishin veprimet e tij?

  Në fakt, halli ku miqtë kishin rënë, dukej shumë i madh. Ky diskutim, ishte si të thuash një përpjekje, për të kuptuar se ç’ishte ky deformim kaq i madh i personalitetit të Edi Ramës dhe përse ndodhte ky deformim.

  Çdo njëri nga miqtë, solli në këtë takim, variantin e vet. Në fakt, të gjitha variantet ishin shumë afër njëri tjetrit, por si më afër të vërtetës u çmua varianti i Fatos Lubonjës dhe drejtorit të atëhershëm të Soros-it në Tiranë, Fron Njazi. Në fund edhe këto dy variante u vunë në konkurrim me njëra tjetrën dhe fitoi varianti i drejtorit të Soros-it. Varianti i Njazit, fitoi sepse ishte i thjeshtë për tu kuptuar nga i gjithë populli. Ja ç’ishte ky variant:

  Kemi përpara, – filloi Fron Njazi, – në mes të një errësire të madhe, një super autostradë me njëqind korsi. Në sfond të kësaj autostrade, shfaqet një makinë e stërmadhe sa një mijë makina bashkë, me drita që ndriçonin çdo gjë rreth e qark. Anash autostradës, priste Edi Rama dhe sapo makina me dritat që llamburisnin u afrua, ai papritur dhe pa pyetur për rrezikun, u hodh në mes të autostradës. Dhe e gjitha kjo vetëm që drita të binte mbi të, vetëm që ai të ndriçohej, paçka se makina po e shtypte.

  Pra ishte Edi Rama, si konkluzion, për miqtë e vet.

  I gjithi ky, një vrapim i çmendur, drejt dritës së madhe të rrugëve, të podiumeve, drejt një madhështie të rreme, pa pyetur dhe pa kuptuar asnjë çast se kjo mund të ishte rruga e vetëvrasjes.

  Vini re, çfarë ka ndodhur në jetën e Edi Ramës.

  Në fillim Edi Rama u shpall piktor. Përfytyroni një mesues të thjeshtë vizatimi, pa pikë talenti në artet figurative, vetëm pse babai ka qenë skulptor, torturohet ditë e natë në rrugën e vështirë të piktorit.

  Por, nuk mbaron këtu. Sëmundja e tij është kaq e përparuar sa vrapimi i tij i çmendur për t’u bërë basketbollist. Dhe a e dini pse? Vetëm se ishte i gjatë.

  Kështu, herë si piktor dhe herë si basketbollist, herë si gazetar dhe herë si anti komunist, e kemi parë Edi Ramën, për më shumë se tre dekada. I palodhur, për gjërat që s’mundet ti ketë dhe s’mundet ti bëjë, me aftësitë që ka.

  Deri këtu duket se nuk ka ndonjë të keqe të madhe. E gjitha kjo, është thjesht një dramë e një personaliteti të deformuar, e një gjysmaku që disa ditës vret veten pak e nga pak. Dhe kjo u ndodh shumë njerëzve në botën ku jetojmë.

  Por, Edi Rama nuk u ndal këtu, brenda të keqes së vet. Ky njeri është ndoshta rasti më tipik, në botën ku jetojmë, ku egoizmi dhe mundësia, janë në proporcionin më të zhdrejtë të mundshëm.

  Një gjysmak, me inteligjencë poshtë mesatares, që kërkon të kapë majat e botës. Në sajë të kësaj, sëmundje apo budallallëku, quajeni si të doni, sot ai është kryeministri i Shqipërisë!

  A e keni parë si përdor paturpësinë dhe mediokritetin e vet, për të shkelur dhe hipur në çdo podium. A e keni parë, këtë palaço që përdor edhe atletet për të tërhequr vëmendjen e liderëve të botës, thjesht për të kthyer vështrimin drejt tij? A e keni parë, në parlament, ku vjedh fraza të Faik Konicës dhe imzot Nolit dhe mundohet të flasë si ata dhe bëhet qesharak? E ç’mund ta afrojë Edi Ramën me ta?!

  A e keni parë se si me detyrën e kryeministrit paraqitet nëpër galeritë e botës me zhgarravina dhe përpiqet të vjedhë postin e piktorit? A thua se edhe piktor behësh kur rrëmben votat e shqiptarëve?

  Por, kjo qenie, ka kthyer në dele një popull të tërë dhe është bërë kryeministër. Edhe sot, kishte mbledhur një qerre të madhe me policë dhe po u fliste për shpifjen dhe anti-shpifjen. O zot! A mund të ndodhë përshembull, që kryeministri italian apo kryeministrja britanike, të mbledhin policët e vendeve të tyre dhe t’u flasin për shpifjen…

  Po çfarë po ndodh vërtet me Edi Ramën, që ditën, natën, në gjumë apo dhe në ëndrra, në takim me police, apo edhe me Endri Fugat, sheh vetëm shpifje dhe ndërton paketa kundër saj?

  Edi Rama, është sot në ankth. Ai kërkon të ndalojë me ligj fjalën dhe për rrjedhojë edhe mendimin. Ai kërkon që njerëzit të mos flasin për ato që ai ka bërë dhe po bën. Kjo gjë e tremb, e mbush me ankth.

  Deri dje, sjellja e Edi Ramës si piktor, si basketbollist, si gazetar, si anti komunist apo bredharak nëpër rrugët e Parisit, si njeri që bën sikur di t’i bëjë të gjitha, nuk dëmtonte askënd. Por sot, Edi Rama është kryeministri i Republikës së Shqipërisë dhe si i tillë ai duhet të përgjigjet.

  Ndërtimi i paketave, nuk e ndihmon dot Edi Ramën. Halli i tij sot është i madh. E kuptojmë që ai nuk dëgjon dot më.

  Ka vetëm një mënyrë, që jo vetëm ne, por edhe ai të shpëtojë nga vetëvetja. Duhet të gjendet dikush që ta lidhë Edi Ramën….

  /TPZ.al-Titulli origjinal: A mund të lidhet Edi Rama?

 7. Mendoj qe: Edi Rama dhe qeveria nuk po punon me ritmin e mire dhe jo mire per qytetaret e vet, shume gjera duhet te fokusohen ne drejtim te Arsimit dhe Punesimit real, fyerje e sharje nuk nderojne nje komb, une jam me parimin e lojes se volejbollit: “Sa me lart te ngresh topin afer rrjetes aq me shume e godet per pike ne fushen e k/shtarit” prandaj them: Jepi o Kryeminister se e ke “mire” bej cfare te mundesh mbi kete popull se ne histori ke hyre tashme. Te siguroj se bota eshte portokalle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu