• |
ide | kryesore

Agron Xhafaj apo Fredi Alizoti? Krahasimi i zërave në dy përgjimet njëri pas tjetrit (AUDIO)

Arkiva, Kryesore

Vetëofrimi i Fredi Alizotit në policinë e Fierit, për t’iu rrëfyer policëve, se ishte ai aktori që luajti rolin e Agron Xhafajt në bisedën me skafistin Albert Veliu, u duk sikur e lehtësoi pozitën e vëllait të Ministrit të Brendshëm për përfshirje në trafik droge. Por video-përgjimi që nxorri Ervin Salianji, ku Fredi Alizoti pranon se iu ofruan para për të pranuar rrëfimin në prokurori, jo vetëm e diskretitoi atë si dëshmitar, por hedh dyshime të forta për mënyrat që po përdoren për ta mbyllur këtë çështje.

Pavarësisht kthesave të forta që ka marrë ngjarja, prokuroria ka zgjedhur t’i besojë Fredi Alizotit dhe jo Albert Veliut.

Ndërkohë “Babalja” në intervistën që dha në Open, konfirmoi edhe njëherë se zëri në audio-përgjimin e parë, ku flitet për trafikun e drogës drejt Italisë është i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit. Pikërisht zëri në audio-përgjimin e parë, është edhe strumbullari i të gjithë historisë.

Dyshimet të çojnë tek dy emra, Agron Xhafaj dhe Fredi Alizoti. I pari është në burg në Itali, ndërsa i dyti është në burg për kallëzim të rremë.

Por pavarësisht izolimit të tyre, në media janë publikuar dy zëra në dy materiale të ndryshme, gjë që na jep mundësinë të bëjmë një krahasim të thjeshtë për të kuptuar nëse janë dy persona të ndryshëm që flasin, apo është i njëjti person, Fredi Alizoti, që flet tek të dyja materialet.

është e vërtetë që ekspertët në Britaninë e Madhe nuk morën përsipër të japin verdikt për të identifikuar personin në audio-përgjim, por gjithkush mund ta bëjë një krahasim të të dy zërave në materialet e ndryshme.

Lapsi.al ka montuar në të njëjtin material, njëri pas tjetrit të dy zërat.

Në njërin dyshohet së është Agron Xhafaj dhe në tjetrin është i konfirmuar Fredi Alizoti. Pa përjashtuar asnjë nga mundësitë, qoftë atë që personi që bisedon me Albert Veliun mund të jetë Agron Xhafaj, qoftë atë që ishte Fredi Alizoti që luajti rolin e aktorit, të dyja materialet ia vlejnë të dëgjohen për të bërë një krahasim.

Video më poshtë:

17 Comments

  1. Sufllaqe sufllaqe. Puna nuk duhet te ndaloj. Shkruani beni zhurem sikur jemi shume. Se mos mashtrojm ndonje qe eshte i pavendosur dhe e hedhim nga jon. Aaa se per pak harrova, per dark do shperndajm nga torta qe ngeli nga ditlindja e komandantit dhe udheheqsit tone sali.

 1. Shikon ne krye fotografine e Andit me syte blu dhe te le pershtypjen e nje njeriu te sinqerte dhe pa probleme mendore? Nuk krij,on bindjen se prapa syve te zonjushes, qendron perbindeshi Bushat-Kapo! Nuk e imagjinoj dot, se si njerez te bukur, arrijne te perdorin nje gjuhe te poshter ,te ulet sic ben Andi,Tosi,Armando dhe disa te tjere! Njeriun e zbukuron pamja e jashtme por edhe e brendshme! Gjuha kocka s’ka por kocka thyen!Nga buron gjithe kjo urrejtje per ramen?! Cfare magjie zoteron Saliu qe ben qe keta te lehin si qente! Si te mendosh kur shoke te Andit jane,ari,Zigur Qarri etj?

  1. andi jo bushat ishe me roshin kur te qiu ne grup ne shtrat,po ashtu i rrije posht kembeve kur meta qinte ramen ne lalz qe mos te felliqet shum nga prapanica ,sepse e prisnin doshi,frroku e ndoka andej nga gjallica.ik tash kryej detyren.

 2. se lat nam. lejini organet ligjzbatuese te merren me ket pun. ca kuptimi ka ky lajm apo doni qe prokurorin ta bej “ari” ketu e te filloj sentenca: negjmije, rrok, frok, rrosh rrock etj etj…

  1. i pa emer un nuk bej prokurorin un jua caktoj ju krymbave te qenefit radhen se cili krymb qenefi do i thith metes,frrokut e ndokve pallen.per sonte ti je i pari sepse nuk te mjaftoj as i rrajeve e lere i frrok,rosh,dosh,meta ,shullazi kari.

 3. Ky eshte portal masturbimi per njerzit qe jan kunder qeveris. Nuk ju ve faj per kete. Edhe ata qe jan pro qeveris kan portalet e tyre te masturbimit.

 4. Paskan dale kurvat me Tanga mavi si duket ju djeg kjo histori. Me vesh te lire degjohet qe zerat jane te ndryshem, ndoshta vetem dialekti jugor i ben pak te ngjashem, por cdo pasije per kete pune se ka te veshtire ta dalloj. Edhe njehere ngre pyetjen, nqs me te vertet ky shtet do ti zbardhi gjerat perse nuk merret nje kampion i paster zeri i Geronit ne Itali?

 5. Te dergojne origjinalin ose ju te lapsit gjeni nje ekspert te ri dhe nxireni ju se i kujt eshte zeri se me keto spekulime na hapet barkun

 6. perse diskutoni kot, shpjegimi eshte ne urgjencen me te cilin e nisi naten ne Itali te vellain Xhafa, nuk donte te behej nje hetim serioz i zerit.

 7. ,Niveli i Andit dhe ketyre komentuesve eshte me poshte se i babales dhe Alizotit! Njerz me nivel te ulet injorante qe nuk dine te shkruajne shqip, ndotin ambientin shqiptar! Te vjen keq qe egzistojne shqiptare te tille injoarante!

  1. niveli yt esht se as ne burgjet me famkeqe,as ne kolumbi,as ne kanalet e pastrimit te ter bots nuk gjen qelbesira si ti andi jo bushati,frrok,rama,ndok,rosh,rraja,dosh,balla,artur busha,prenga,xhelila,balila,habila,tahira etj,mut kapec mut me mullarin kryegjel edvin ngjallepires rama.

 8. dallimi si dielli me henen ky aktori qe rama i ka hyr ne byth e po i lepin si metes ne lalz.nuk ka faj edvini i mutit te stalinit kur ke krymba qenefi si bert ,bert 1,bert 2 gr,i pa emer kruja bythen rames,disa te pa emer etj.perparaaaaaa ne qenef negjmijeeeeeeeeee.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu