• |
ide | kryesore

Basha reagon pas mbylljes së hetimit për Ramën: Kësaj “drejtësie” do ti vijë fundi shumë shpejt!

Lajme, Të fundit

Pas lajmit se Prokuroria nuk ka nisur procedim penal për kallëzimin e opozitës për Edi Ramën, Lulzim Basha deklaroi se në Shqipëri ka dy drejtësi, një për kryeministrin dhe kriminelët dhe një tjetër për popullin.


Basha shkroi në Facebook se kësaj ‘drejtësie’ do t’i vijë fundi shumë shpejt.


Sipas kryedemokratit, prokuroria ka refuzuar të hapë hetimet për Edi Ramën edhe pse ai mashtroi publikisht dhe sërish prokuroria nuk ka marrë nën hetim Ardi Veliun dhe Taulant Ballën.

Në anën tjetër kreu i PD sjell në kujtesë njerëzit e thjeshtë dhe kuksianët që u burgosën për shkeljet më të lehta si dhe hetimet ndaj gazetarëve.

POSTIMI: 
Prokuroria ka refuzuar të hapë hetimet për Edi Ramën, edhe pse ai mashtroi publikisht se kishte bërë ekspertizë private të audiopërgjimit, me qëllim të qartë që të mbronte një kriminel dhe për të ndikuar dhe kërcënuar organet e drejtësisë që të mos hetonin.
Gjithashtu, sot, prokuroria ka refuzuar të marrë nën hetim Ardi Veliun dhe Taulant Ballën. Po sot, prokuroria ka lëshuar përmes mediave të pushtetit lajmin se Saimir Tahiri e ka të ligjshëm gjithë luksin në të cilin jeton.
Është e njëjta prokurori që burgosi kuksianët, që burgos përditë njerëzit e thjeshtë për shkeljet më të lehta, që heton gazetarët kritikë dhe kundërshtarët politikë.
Në Shqipëri janë vendosur dy drejtësi: një për Edi Ramën dhe kriminelët dhe një tjetër për popullin. Edi Rama dhe kriminelët janë mbi ligjin, kurse mbi popullin ushtrohet dhunë duke abuzuar ligjin. Kësaj “drejtësie” do ti vijë fundi shumë shpejt!9 Comments

 1. po ku ka drejtsi o zoti basha.ka orgji te ridhjerjeve te stalinit ndaj popullit.e shef e djegin me cigare dhe lloji bert,rama,gr ,rosh,rraja,,balla etj mastrubohen.arta markun e kan siq kishin kodhelin,spiropelen e xhaqken se bashku me erioka velinen e shalsin leter higjenike.ruqi,baba taku,negjmija e xhafa me ket lloj dhe edvin fshijn bythen.

  1. Basha ka humb sensin e kohes. Sa here e kemi degjuar kete shume shpejt. Shume shpejt per bashen eshte baraz me 8 vjet te tjer. Keshtu eshte kur fle ter diten.

 2. Sa i squt eshte ky dreq. Krijon lloj lloj shpifjesh. Dhe nese nuk vertetohen, prap nuk ka gje, do themi qe drejtesia po kapet nga qeveria, dhe prap dalim te lare.

  1. Ti je idiot jo shejtan budalla o qelbës i vogël që po paraziton javët tua të fundit.

    1. Unë në pushtet kam qenë,jam e do të jem, o idiot që shkërdhehesh për 10 cigare hashash.

 3. Luli,thuaji xhaxhi saliut te nxjerre ndonje material korrupsioni te ketyre rilindasve se i ka me shumice.eshte koha qe tipa si taulant balla etj te shkojne ne burg.apo i mban per vetmbrojte ai ato pervelueset fare? Se deri tani vetem materiale me intriga keni nxjerre.thuaji xhaxhit ose te te ndihmoje ose ik fare nga politika se vetem me kercenime ke 5 vjet.na ke care trapin.nxirrini ato mut materiale kompromentuese si psh video e saje qorrit me brisin duke u shkerdhyer ne zyre,arben tigrin,bushat tranvestitin e shume te tjera. boll i mbajti ne dollap ai dhelpra.ose thyejeni qafen fare dhe ju se une per vete per PD kam votuar por ju keni shume më shume nga ç’keni nxjerre deri tani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *