• |
ide | kryesore

Meghan tregon shtatëzaninë, komente të ashpra për të

Paparazzi, Slider

Meghan Markle dhe Prince Harry janë në pritje të një fëmije. Por mesa duket, kritikat kanë vërshuar online ndaj tyre për një arsye tepër të rëndësishme.

Sot është një ndër ditët e javës ndërkombëtare të përkujtimit të humbjes së fëmijës. Kjo javë përkujton bebet e humbura gjatë shtatëzënisë ose menjëherë pas lindjes dhe zgjat nga 8-15 Tetor. Synon dhe të bëjë ndërgjegjësimin për përkujdesin që gratë duhet të kenë gjatë periudhës së shtatëzënisë. Për këtë arsye, sipas komentuesve, ishte dita më e gabaur që mund të kishin përzgjedhur për një lajëmrim të tillë.“Pak të pandjeshëm që lajmëruat shtatëzëninë e tyre në ditën e fundit të javës së përkujtimit të bebeve të humbura. 15 tetori është një ditë special për prindërit dedikuar ëngjëjve. Nuk prisnit dot një ditë ose dy?”- shkruajnë ata.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu