• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta bashkëthemeluesi i Microsoft

Paparazzi, Slider

Pasditen e së hënës është ndarë nga jeta bashkëthemeluesi i Microsoft, Paul Allen.


Paul ndërroi jetë në moshën 65-vjeçare, pas rikthimit të sëmundjes së rëndë të limfomës (kancer i qelizave të imunitetit). Ai e kishte zbuluar sëmundjen në vitin 2009 dhe deri më tani ishte kuruar për të, por nuk ka mundur t’ja dalë. Miku i tij më i mirë, Bill Gates ka thënë: “Ndihem i shkatërruar pas vdekjes së një prej miqve të mi më të mirë e më të vjetër. Kompjuteri personal nuk do të ekzistonte pa të.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu