• |
ide | kryesore

Rama: E vërteta e lidhjes së vëllait tim me kompanitë e basteve

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të larta për nismën e qeverisë për mbylljen e pikave të lojërave të fatit dhe basteve sportive në vend. I pyetur për monopolin e këtij biznesi në formatin online ai mohoi që familiarë të tij kanë lidhje me këtë çështje.

“Thonë se monoplin e ka Olsi Rama është përpjeke për t’i hedhur baltë të gjithë këtij debati, çuditërisht nuk e ka Taulant Balla”, – tha ai duke ironizuar PD-në për akuzat e herëpashershme për deputetin e PS, Taulant Balla.

“Unë kam bërë një sqarim kur lajmërova këtë nismë që deri në 31 dhjetor ne do punojmë për regjimin e ri të online, sepse është goxha i komplikuar. Ne kemi ngritur një grup pune për të kontrolluar online, dhe për të kuptuar të gjitha elementet. Por në 31 dhjetor do mbyllen të gjitha, edhe ky monopol online. Nëse do të ketë një vendim që do të lejohet në një fazë tjetër, atëherë kjo do të vetë vetëm po patëm një kuadër rregullator strikt dhe një kuadër gare të hapur.

Online është një aktivitet që nuk e bën do kushdo, unë nuk merrem me baste, por gjithsekush mund të futet të luajmë edhe në një sajt të huaj, por përmes bankave dhe paguajnë me kartë. Po punojmë që të mbyllim dhe online të huaja” – tha Rama. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Te shohim sa deputete do te ta votojne ligjin…..
    Qe do te thote, te shohim sa mbeshtetje do te kesh ne zgjedhjet e ardhshme nga ATA QE TE KANE MBESHTETUR FINANCIARISHT DERI TANI

  2. babai i bastave edvini qe nga 900 tek berisha beri 4800 bastore do i luftoi ato,kjo tregon se rama e han mutin e vet.pasi pastroi milarda euro droge me bastoret,tv,gazeta e kriminel ben se do ju prej buken. cofetir njeri.

  3. Do beje nje gare “te hapur” ku do fitojne kompanite qe ka aksione vete…Gjithe rezurset e shtetit qe paguajme me tsksat tona per te bere nje monopol te vetin…C’fare skandalesh!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu