• |
ide | kryesore

“Deshën të më varrosnin thellë, harruan se unë jam fara”, Kotzias reagon pas dorëheqjes

Lajme, Të fundit

Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka reaguar në Twitter pas dorëheqjes nga posti.


“Vjen momenti, thotë poeti, të vendosësh me cilët do shkosh dhe kë do lësh (pas). KM dhe disa Ministra bënë zgjedhjen e tyre në mbledhjen e Këshillit të Ministrave mbrëmë në darkë; më pas bëra edhe unë zgjedhjen time. Por është mirë të mos harrojnë këtë varg: Deshën të më varrosnin thellë, harruan se unë jam fara.”, shkruan Kotzias, duke konfirmuar kështu atë që është raportuar më herët në media se ai u dorëhoqë pas përplasjes me ministrin e Mbrojtjes, Panos Kamenos gjatë mbledhjes së qeverisë. Më keq akoma, sipas Kotzias, ishte qëndrimi i kryeministrit Alexis Tsipras, i cili nuk i doli në krah, por e ‘la në baltë’.


Zya e kryeministrit grek e falenderoi Nikos Kotzias për kontributin, ndërsa për momentin postin e Ministrit të Jashtëm e mban vetë kryeministri Tsipras.

©LAPSI.al

 

7 Comments

 1. Edhe ne kete lajm o i ziu Stalin ,, hodhe helmin tend ? Ore ty me duket se te paguajne me flori ate te PDs , se nuk ka me puntor se ty . Ne cdo lajm , ne cdo kohe, cdo dite ti do jesh prezent. Ka raste dhe me emra te ndryshem per te krijuar idene se jane nja 10 persona qe shkruajne.

  Shiko ndonje dite do dalesh do nxjerresh zorret e barkut kundra qeverise dhe Rames edhe kur te jete ndonje lajm per kohen dhe motin.

  Ose me te vertet je skicofren dhe keto komentet ketu te qetsojne.. jane bere si ilace kundra depresjonit per ty.

  Une jm , une ai xhimi qe ti e shan sa here them nje te vertete per shpifjet tuaja te ndyra.

  1. O xhimi po nuk të shau familjen që ti ndërhyn, bile në mënyrë aspak etike dhe fjalor të padenjë, sepse nqs komentuesi stalin do të të ishte drejtuar ty personalisht, atëherë justifikohet fjalori yt, por komenti i drejtohej edvinit që qelbi Shqipërinë dhe kjo e vërtetë nuk ka pse tju djegë ju militantëve rilindas sepse askush nuk ju pyetju, ju thjesht ju përdorin.

   1. vertet i mendon keto qe po shkruan ???
    Po te shkruaj une cdo dite ne cdo artikull kundra Bashes dhe PDs.. ti do jesh i pari qe do fillosh me sharje dhe ofendime.. pra mos mu hiq si virgjereshe..
    Prap une xhimi jam.

 2. Po cfare te vertete ke shkruar ti ndonje here o -XHemil-dhe une te kam share ,Une as nuk e kam pasur dhe e kam ne karakter kur shkruaj komentin ne nje faqe te replikoj dhe te debatoj me komentuesin por shkruaj mendimin tim per lajmin,per shkrimin,per foton ,per skandalet cfare lexoj ne portal .Kurse ju vemjet e ridhjerjes mundohi te kapi me komentuesit sepse e kini ne gjak te llomotisni per te tjeret se nuk kini cfare te shkruani dhe te mbroni pislleqet e shumta te kesaj qeverie .Prandaj jam i detyruar te prish dhe etiken e te shkruarit me fjale me nga banalet sepse ju e meritoni .Judhe ne mes te nates nuk ju ze gjumi pa shkruar ato brockullat me nje fare -autiku-Bert 2 dhe them prape nuk besoj te jesh ti per te fyer dhe ofenduar komentuesit e tjere Mos harro o shoku -XHIM-jo me te njejten monedhe do ja u kthej pergjigjen po nje qind fishin e saj .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu