• |
ide | kryesore

Publikohet fotoja kur Xhisiela Maloku dhe Rexhep Rraja dalin bashkë nga hoteli në 19 korrik

Lajme, Të fundit

Del foto e Xhisiela Malokut dhe Rexhep Rrajës ndërsa dalin nga një hotel në Fushë Krujë. Në foto duken të dy të rinjtë pranë një makine para hotel “Bocit” pasditen e 19 korrikut, datë ku pretendohet edhe dhunimi i Malokut nga Rraja.


Ndërkohë ditën e sotme Rexhep Rraja kërkoi lirinë, por gjykata la në fuqi vendimin e “arrestit me burg”. Nga ana tjetër në seancën e sotme gjyqësore ku kërkoi lirinë e klientit të tij avokati Ilir Murati foli për një lidhje të gjatë mes të rinjve, ndërsa vuri në dukje xhelozinë e 25-vjecares Maloku.


Ishte ish-oficerit Emiljano Nuhu, ai i cili denoncoi historinë mes dy te rinjve,  ku sipas tij Xhisiela Maloku ka rrëfyer për dhunën që Rrexhep Rraja ka ushtruar ndaj saj në dhomën e një hoteli. Dëshmia është marrë nga ish oficeri Nuhu në komisariatin e policisë në Krujë, më datë 30/07/2018.

Ajo tregon se 19.07.2018 është takuar me Rexhep Rrajën, dhe pas një debati me tone të ashpra në makinën e tij, nën kërcënimin e armës e ka dërguar në hotel. Në dhomë ajo tregon se është dhunuar nga djali i ish deputetit të PS, është djegur me cigare në këmbë prej tij dhe është goditur në kokë më qytën e pistoletës.

Por pak kohë më vonë, 25-vjecarja Xhisiela Maloku tha se ka tërhequr padinë ndaj ish të dashurit të saj, duke theksuar se gjithçka e ka bërë për motive xhelozie.

 

3 Comments

  1. rama i thithi pallen hajnit meta me deshir ne lalz pa pistolet ne kok e lere xhisiela te del me te birin monster te kryemonstres rrahmen rraja me pistolet ne kok e djegur ne kofsh, ,e nxir ne ter trupin dhe te te ler policia pa mbrojtje 5 dit. do i thoje si berti 1,2,3,gr e kruaja muti mjalt.

  2. Mbajeni mend mirë këtë Xhisielën !
    Në mos kryetare e bashkisë së Krujës vitin e ardhshëm, ajo do të zgjidhet si deputete nga rilindja socialiste e ec e dëgjo mandej duetin e saj me Spiropalin për vlerat e mëdha të prapanicave të Skënderbeut bojaxhi.
    Kam dëgjuar ndonjë që të thotë se çfarë halli e ka zënë këtë fshataren nga Fushë Kruja, që të pranojë të futet në burg në vend të përdhunuesit të saj.
    I ka premtuar Rama nëpërmjet Spiropalit se do ta bëjë deputete, prandaj ju vërsulet ajo me arrogancë gazetarëve se do t’ju padis për shpifje.
    Kjo që po them nuk është as shpifje e as akuzë, për të ciln të paguaj ndonjë gjobë Lapsi, por thjeshtë një dyshim nisur nga rrjedha e ngjarjes në fjalë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu