• |
ide | kryesore

Rekrutonte femra për ISIS, Italia dëbon 44-vjeçaren shqiptare

Lajme

Një 44-vjeçare shqiptare, banuese në Grossetto dhe rezidente në Itali që në vitin 2003, është dëbua nga shteti fqinj me akuzën e terrorizmit.


Arta Kacabuni, e njohur edhe si Anila, kishte për detyrë të bindte gra të tjera të përqafonin ISIS e të shkonin në Siri për të luftuar.


Në të shkuarën, Kacabuni ka qenë e dënuar nga gjykata e Milanos për pjesëmarrje në organizata me synime terroriste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu