• |
ide | kryesore

Basha ndryshe nga Berisha: Nuk ka nevojë për dhunë për të larguar Ramën

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në studion e abcneës se plani “B” i opozitës është rrëzimi i Ramës me forcë nga pushteti.

“Plani “B” i opozitës është përmbysja me forcë e tij. Nëse shqiptarët nuk e mundin dot me votë ai duhet të rrëzohet me forcë. Sot kemi një republikë bixhozi, një republikë kanabisi. Përse duhet ta mbajmë ende në pushtet” – tha Berisha.

LEXO EDHE:

Berisha: Plani B i opozitës është rrëzimi i Ramës me forcë

Por rreth 1 orë pas kësaj deklarate, kreu i PD-së Lulzim Basha, partisë më të madhe në opozitë tha në emisionin “Opinion” se “vetëm populli ka të drejtë ta rrëzojë një qeveri me të gjitha mjetet dhe jo një parti politike”.
Basha shkon edhe më tej duke deklaruar se nuk ka nevojë për dhunë për të larguar një qeveri.

“Për mendimin tim nuk ka nevojë për dhunë nëse 10 mijë, 20 mijë, apo 30 mijë qytetarë që mblidhen në mënyrë të përsëritur. Atëherë edhe kjo qeveri ikën. Nëse krijohet konsensusi qytetar që largimi i këtij është një domosdoshmëri ata e bëjnë. Ne kemi një detyrë që t’i bindim se nuk do ikë një Ramë dhe të vijë një Ramë tjetër. Ne po përgatitemi për të fituar zgjedhjet lokale” – tha Basha. ©LAPSI.al

9 Comments

  1. Te paska ndryshuar vizita ne europe lul,i paske kuptuar me ne fund qe pushteti fitohet me vote,ta paskan bledh bythen dhe trute o lul,mos u mer me saliun se ai te con ne rruge te gabuar dhe kriminale,ai eshte i interesuar per dhune.

  2. Po mbajeni kete tju shkerdheje me prag dhe oxhak ,po ju ini kelyshet qe vini pas bythes ,por popullit i ka vajtur thika ne palce nga fukaralleku o monstra .

    1. nuk te ka shkuar thika ne palce joooo.. Mban akoma ti.. bushter se ke vene dhjam ne kohen e qoftlargut duke vjedhur.

  3. Kerkoja ilacet qe perdore saliu,qenke rende vella te mirkuptoj,por ato ilace te kthejne ne toke,mbaj nje foto te saliut dhe masturbohu me te.

  4. Aq keq po e shohin me kete Salen keta te ridhjerjes sa here del neper televizione behen per ne psikiatri se ilacet nuk ju bejne me efekt se kane kaluar ne depresione si i dashuri i dyre Edvin Overdoza.

  5. Juve ju eshte hapur edhe bytha atyre kurvave tuaja vera ne keto vitet e socializmit te drogaxhinjve o ju kelyshe te bushtrave komuniste .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu