• |
ide | kryesore

Denoncimi i PD: Shqipëria tjetër goditje pas shpine SHBA-së, votë kundër në Asamblenë e OKB-së

Lajme, Të fundit

Zëvendës kryetari i Komisionit të Jashtëm parlamentar, deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu përmes një postimi në ‘Facebook’ deklaroi se qeveria shqiptare i dha një tjetër goditje pas shpine SHBA-së në Asamblenë e OKB.

Shehu theksoi se të martën përfaqësuesi i Shqipërisë votoi përsëri kundër SBBA, duke miratuar Projekt Rezolutën e paraqitur nga Egjipti për të njohur në OKB Palestinën si drejtuese të Grupit 77.

Ky veprim, krejt në kundërshtim me interesat tona kombëtare, është ne vazhdën e te tilla qëndrimeve të Qeverise sonë në Dhjetor në OKB, Konferencën Islamike e me tej ne Gjeneve”, shkruan Shehu.

5 Comments

 1. sa fshatare jan keta te PD-se. Vetem konferencen islamike qe na ka fut Berisha pa lidhej sduhet ta permendi po ti vije turp

 2. lajm koti.. shqiperia ka votuar me shumicen

  Shikoni statistikat ne fotgrafi.

  90% Pro ( ku futet dhe shqiperia dhe europa )
  1.8% Kundra ( vetem 3 shtete)
  dhe 9.2% ( abstenim)

  Pa aty del se ‘”ja ka futur thiken pas shpine e gjithe bota Amerikes”” sic pretendon ky kaqoli , ky politikani i madh .

 3. ne gjith jemi njerez gjini njerzore,dhe ne natyralitetin tone ,per veten e vet te gjithe deshirojn te drejten e vet hakun ,padrejtesi po tu behet e urrejne te gjith,ne nuk u krijuam per tu bere armiq te njeri tjetrit por ndihmes dhe plotesues ne dobi vllezer ,ekzistena jetes ne toke varet nga domosdoshmerit,[drejtesia uniteti vlerat]kur nuk perfillen te drejtat dhe sistem jete ne toke tenton te behet sistem jete padrejtesia,,atehere padrejtesia i zhvesh te gjith nga te drejtat duke i shtyre drejt shkatrrimit,mirpo shkatrrimin e vet nuk e deshiron askush ,padrejtesia nuk u krijua per te triumfuar ,rregulli i funksionit dobive dhe jetes eshte vetem e verteta drejtesia haku,,,perse njerzit ikun nga e verteta ,duan shkatrrimin e tyre eshte eshtje e tyre,un mendoj se shteti shqiptare kuptoj domosdoshmerit ,duke u shprehur drejte ate far deshirojme per veten ta deshirojme dhe per tjetrin ,per vete deshirojme te drejten hakun,verteten kete jua shpjegojme perkrahim dhe respektojme edhe per tjeret,ne e ndjiejme domosdoshmerit domosdoshmerisht ,qe zgjilljet nuk arrihen ne vetmi por unitet, askush nuk mund ti zgjillin problemet i vetem ,sepse nuk jemi krijues zgjilljesh ,sejili per veten po te ishte ashtu ,do ndalnim tornadot termetet vullkanet do fatkeqesi por si kemi keto fuqi e perderi sa si kemi por dobit dhe zgjilljet vin nga kuptimi kultura dhe uniteti,atehere eshte e mjaftueshme per te gjith ,qe te largohemi nga padrejtesia ate far sna pelqen te na beje dikush ,te mos perpiqemi tia bejme dikujt ,por ti bejme ate far na pelqen per vete keshtu do ndjehemi me mire ,por gjithsesi ,jeta ne zhvillimin e vet plotson fakte dhe ralitete,te ilat i ben sejilin te pershtatet domosdoshmerisht sepse ne mes qendron konkurena por me kosto sepse i thone nje fjale nje veprim i gabuar interesi sot behet kosto e pallogariteshme e se ardhmes,e kush don qe e ardhmja te jete pa kosto e kush e lla mendimin me te mire se sa ai qe gjithka krijoj ,duke na derguar ullimin dhe meshiren e tije per mbare botnat ,te nje rruge zgjillje pa probleme ,ah sa larg mbetem nga arsyeja qe u futem ne rruget e problemeve pa zgjidhje ,kjo ndolle kur gjinia njerzore mbeshtetet tek vetja dhe jo tek e verteta,mbeshtetja tek vetja sollem vetveten ,sejili deshiron te dale i pari dhe sejili te kete te tijen gjithka kurse mbeshtetja tek e verteta e sjell sejilin tek e drejta haku qe i takon ,si thoni duhet te kete gjithka nje kufi rregull mas mbasi ,krijim i i do gjeje tregon se ka rregull mas dhe ky rregull mas nuk i pergjigjet egos tone se na ofron
  tek shkatrrimin kete se duam ,atehere ,na zhvendos drejt arsyes logjikes bindjes vlersimit ralitetit ndarjes problemit dhe orientimin e zgjilljes me drejtesi hak ky eshte mendimi lire nese respektohet e verteta mbasi e verteta nuk u krijua kot

 4. kur nuk degjohet dhe respektohet fjala e lire ,nuk na mbetet tjeter vese mendimin e mire fjalen dhe vepren te mos e mendoj me per tjeret por ne dobin time pa llogaritur tjeret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu