• |
ide | kryesore

Tre të arrestuar në Berat, vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi

Lajme

Policia e Beratit ka vënë në pranga tre persona të cilët akuzohet se vidhnin naftë nga kantierët e një firme gazsjellësi. Finalizimi i operacionit të koduar “Gostencka” çoi në arrestimin e shtetasve:


1-Hyda Vila, 26 vjeç, banues në Gostenck, Skrapar.


2-Erineo Lalo, 26 vjeç, banues në lagjen “Kombinat”, Tiranë.

3-Artur Guri, 44 vjeç, banues në Çorovodë, Skrapar
“Arrestimi i shtetasve të lartpërmendur u bë pasi u kapën në flagrancë nga shërbimet e policisë duke transportuar me një kamion tip ‘Benz’ 7080 litra naftë të cilën dyshohet se e kanë vjedhur në kantierët e një firme gazsjellësi” thotë policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan:

1 – 7080 litra naftë.
2 – Një mjet kamion, i markës ‘Mercedes Benz’.
3 – Një mjet fuoristradë i markës ‘Range Rover’.
4 – 6 aparate telefoni celular.
5 – 225.100 lekë të reja.
6 – 450 euro.

Strukturat e DVP Berat thonë se po punojnë intensivisht për dokumentimin e plotë të ngjarjes, pasi dyshohet të jenë të implikuar dhe persona të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale, “Vjedhje, e kryer në bashkëpunim”, “Vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën” .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu