• |
ide | kryesore

(FOTO) Arrestohet 24-vjeçari shqiptar në Greqi, 73 kg marijuanë në makinë

Lajme, Të fundit

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi u kap teksa transportonte mbi 73 kilogramë marijuanë dhe mbi 2 kilogramë hashash çokollatë.

Shqiptari nuk e kishte fshehur drogën. Ai kishte mbushur plot pjesën e pasme të makinës.

Raportohet se arrestimi i tij u bë pas informacioneve që policia e Sarandës i dha policisë greke, në Koritiani, Igumenicë.

Policia greke identifikoi dhe arrestoi edhe pritësin e drogës në Kipseli, Athinë, një shqiptar 35 vjec. U sekuestrua makina me të cilën po transportohej droga, e cila ishte e marrë me qera në Greqi, si dhe 5 telefona celularë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu