• |
ide | kryesore

FOTO/ Meta bën bashkë në një vend politikanët, Berisha e Basha ulur afër Ballës

Lajme, Të fundit

Një ceremoni e organizuar nga presidenti Ilir Meta ka bërë bashkë zëra të rëndësishëm të politikës shqiptare, si nga PD dhe PS.

Kështu, gjatë ceremonisë zyrtare të vlerësimit të ish-ministrit të Jashtëm italian, Franco Frattini me Dekoratën e lartë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, ishin të pranishëm ish-kryeministri Sali Berisha, lideri i PD-së Lulzim Basha, ndërsa kishte përfaqësues edhe nga kampi i socialistëve.

Të pranishëm në sallë ishin edhe kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, apo dhe deputeti i PD-së Tritan Shehu. Pavarësisht se mes socialistëve dhe opozitës ka pasur përplasje në distancë për një sërë çështjesh që ‘ziejnë’ këto ditë, ata i kanë lënë mënjanë konfliktet politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu