• |
ide | kryesore

Pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore

Paparazzi, Slider

Për Mbretërinë e Bashkuar(dhe për 15 mbretëri të tjera)  Elizabeta II është mbretëreshë, ndërsa për fëmijët mbretërorë ajo është thjesht “Gan-Gan”. Në moshën 91 vjeçare monarkja jo vetëm që ka tetë nipër dhe mbesa por edhe 7 stërnipër dhe mbesa( shumë shpejtë do të bëhen 8 sepse Meghan Markle dhe Princi Harry sapo shpallën që presin një fëmijë).

Këta janë pjestarët më të vegjël të familjes mbretërorë britanike:

1.Savannah Phillips, 7 vjeç. Prindërit e saj janë Peter Phillips dhe Autumn Kelly.

2.Isla Phillips, 6 vjeç. Është po ashtu fëmija e Peter Phillips dhe Autumn Kelly dhe gjyshërit e saj janë Princesha Anne dhe Mark Phillips.

3.Princi George, 5 vjeç. Princi William dhe Dukesha Kate janë prindërit e tij ndërsa gjyshërit Princi Charles dhe Pirnceshë Diana.

4.Mia Tindall, 4 vjeç. Prindërit e saj janë Zara Phillips dhe Mike Tendall. Gjyshërit e saj janë Princesha Anne dhe Mark Phillips.

5.Princesha Charlotte, 3 vjeç. Princi William dhe Dukesha Kate janë prindërit e saj dhe gjyshërit janë po ato të Princit George.

6.Princi Louis

Louis erdhi në jetë në 23 prill të 2018 dhe është fëmija i tretë i Dukeshës Kate dhe Princit William.

7.Lenda Tindall

Lindi në 18 qershor të këtij viti. Në fakt emri i saj i plotë është Lena Elizabeth Tindall, për nder të mbretëreshes dhe është stërmbesa numër 7 e familjes mbretërore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu