• |
ide | kryesore

Zbulohet laborator droge në Has, policia godet grupin shqiptaro-gjerman

Kryesore

Një laborator droge është zbuluar nga policia në një qytet në veri-lindje të vendit, më saktë në një fshat të Hasit. Burime thanë për Lapsi.al se operacioni i policisë ka goditur një grup narko-trafikantësh që vepronin në Shqipëri dhe në Gjermani.

Lapsi.al mësoi se në laborator është zbuluar një sasi opiumi, që shërben si bazë për prodhimin e heroinës dhe rreth 150 kilogram heroinë.

Deri tani janë kryer 5 arrestime, por mbetet ende e pakonfirmuar sasia e drogës, mjetet dhe pajisjet e gjetura në laborator. Veprimet hetimore dhe ekzekutimet e arresteve po behen nga Pollicia e Shtetit dhe Prokuroria e Pergjithshme.

Sipas burimeve të LAPSI.al  janë arrestuar për laboratorin 5 persona si dhe është sekuestruar një sasi lënde narkotike.Të arrestuarit janë V .B, F C, XH. SH, M. SH, A. SH.

Fillimisht ka qenë policia lokale e Hasit ka evidentuar një objekt ku dyshohet se përpunohej heroina.

Informacionet paraprake janë ende të pakonfirmuara nga policia për shkak se operacioni është ende në vazhdim.

Ky është laboratori i dytë i sofistikuar i drogës që zbulohet nga policia pas atij të kokainës, zbuluar në mars të vitit 2016 në fshatin Xibrakë të Elbasanit. Edhe në atë rast grupi që kontrollonte mbërritjen e kokainës nga Kolumbia, ekstraktin e saj dhe shitjen, kishte si destinacion Gjermaninë.

Në rastin e Xibrakës, në procesin e përpunimit të kokainës ishin sjellë nga Kolumbia dy specialistë që u arrestuan dhe u dënuan bashkë me bashkëpuntorët e tjerë shqiptarë.

©Lapsi.al

 

15 Comments

 1. Prandaj paska ardhur nemcja i policise para dy ditesh ketu, tani u kuptua bashkepunimi dmth frika se mos dekonspirohen nemcet…

 2. O Ema, nemce e kane thene nga jugu i Shqiperise dhe jo nga veriu qe i ka me afer sllavet, veriu i ka thene gjithmone gjermane dhe nganjehere edhe “dojça” duke e shqiptarizuar fjalen “deutscher”. Por ajo qe duhet te shohesh me mire eshte se bashkine e Hasit, e cila ka qene tradicionalisht e PD-se (gjysma e Hasit e ka mbiemrin Peka), heren e fundit e mori PS. A ka ndonje lidhje? Kjo nuk dihet nga ne njerezit e thjeshte, por te siguroj qe eshte shume me i rendesishem ky fakt se sa perdorimi i fjales nemce, dojç apo allaman per gjermanet.

 3. i pe emer e me mut ne tru prandaj kapen vetem rojet dhe jo olsi ramen.kujton ti se do ta kursente rama bashen.nuk i publikon emrat se ju dalin o geroni,o linda xhillari,delina fico ose vet balla.

 4. Te gjithe dobicat e saliut maloket felliqur vetem me droge meren keta muter,kusherinjte e CIM peka bashke me avenirin dhe kulicin e saliut si garant i tyre

  1. Po dobicet e Jugut ke kane garant? Me siguri ne Vlore dhe Tepelene merren me studime filozofike dhe aspak me kultivime dhe trafiqe. Vazhdon Salifobia akute…Cfare ekzistence mizerabel!

 5. Keta te -Ridhjerjes-po punojne si babai i tyre shpirteror-Erdhjeri-qe e mbillte orizin ne Shkoder dhe fabriken e zhveshjes te orizit e kishte ne Vlore.Tani drogen e shumte e mbjellin ne zonen e jugut sidomos ne Vlore dhe per ta perpunuar e cojne ne -HAS.Edhe kjo nje gje e mire eshte se punesohen edhe atje .

 6. Sa i zgjuar je more kelysh kurve sa ja ke vene emrin vetes Stalin dhe i mbron maloket e klanit berisha si kulici,brecani,lumneshi,gjetani,prandaj i zhduku haklajt ky sali more vesh stalin

 7. Aka me njerez me te felliqur se ju o -Kopilet-e Shukurinjve dhe kurvave komuniste I mbroni drogaxhinjte vetem se ju shkerdhejne grate dhe motrat, ,juve ju lene te lihni si ata qente rrugeve.Lerini t’ja u shkerdhejne qe te shtohet fara e kopileve ,dobiceve te -Ridhjerjes-qe te hani fekale ne c’do minute ,Po ti o rop qire nuk te ka zene gjumi apo prisje motren dhe gruan sa te vinin nga seminaret qe ndjekin ato ne zyrat e drogaxhinjve duke marre leksione si ti mbajne kembet perpjete .Po ti o moter dhe grua qire nuk te rrihet pa ngrene mut pa debatuar me te tjeret .?Po ti o soj ,sorollop qire- i pa emer i ridhjerjes-ke frike ta mbash nje pseudonim ,sepse ju ini bij bushtrash qe fshihi neper shkurret e ridhjerjes.

 8. Ty more dobic Maloku saliu me shoket vicidolit ja u cuan motrat grate dhe kushurirat e fisit neper bordellot e belgjikese anglise moren eksperience dhe i sollet ne tirane si masazhatore dhe si pidhtore per sojin tuaj,pyet kush jane ato qe u arrestuan para pak ditesh disa maloke qe palloheshin me politikane te PD more stalin ai ishte burre i vertet por jo ti me pseudonim qe han,pin,dhe pallohesh neper bodrumet e shqupit more minj halesh

 9. Ju skiftera keni pasur feste gjithe javes se zeni u fejua me arminen dhe u ushqyen me luge e piruj te florijte,ja arriten dites keta rrace bastarde nga ferrat e vicidolit,nga kjo feste perfituar dhe ju skiftera me ushqim te mire,cfare ngeli ishte per ju qe punoni mire.

 10. O -sorrat mavi–ai ke pare statistikat e prokurorise qe te githe shukurinjte dhe Nafijet tuaja po shkerdhehen sepse e kane ne gjak,po ju ini nga ajo rrace qe as turperohi por e kini per nder kur kurvat tuaja -kuvellen -duke vene ne jete parullen-Nderin e japin Edvinin se japin-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu