• |
ide | kryesore

Familjarët e të arrestuarit për laboratorin e drogës në Has: Si na terrorizoi Policia

Lajme, Të fundit

Pas zbulimit të identiteteve të 3 prej të arrestuarve nga operacioni në Has, ku u zbulua një laborat i përpunimit të drogave të rënda, ka folur daja i njërit prej tyre.


“Erdhën dhe arrestuan të gjithë familjen. Policia arrestoi Xhevitin sëbashku me bashkëshorten Anilën duke lënë vetëm dy fëmijët e mitur. Policia mori edhe djalin 15 vjeçar. Që prej arrestimit nuk kemi pasur asnjë kontakt me ta, fëmijët janë terrorizuar. Nëna e Xhevitit është e paralizuar dhe ka nevojë për shërbim,” u shprehën familjarët për BW.


Të arrestuarit janë Flamur Bisho Çela, Xhavit dhe Mustaf Shuti si dhe shtetasit me inicialet V.B. e A.SH. I arrestuari Flamur Bisho Çela punon prej 26 vitesh si shofer tek  zjarrfikëset në Shkodër.

Nga operacioni janë zbuluar më shumë se 100 kg drogë e dyshuar heroinë, e cila është sekuestruar nga policia.

Aksioni është rezultat i një hetimi disa mujor dhe aktualisht po vijojnë kontrollet për arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.


4 Comments

  1. Rrace muti ju paska cenuar policia ju malok,po droga qe ka helmuar bij nenash,pak paskan bere o rrace muti.

    1. i paemer rrac muti je ti fatmut xhafa e rama qe burgosni rojet .kurse kriminelet e vertet olsin dhe geronin i futni ne byth mu aty ku futet dhe ngjalen e metes dhe pallen e monikes.

  2. Te ishte ”i ndjeri”Donald Luja-do ju kishte thene policeve;Bravo kini kapur peshqit e”mbedhenj”ata qe varen pas krimbit te grepit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.