• |
ide | kryesore

Sali Lushaj: Hakmarrja që po vuan Stresi

Lajme, Të fundit

Në një kohë kur djali i tyre, Arkimed Lushaj u arrestua për armëmbajtjeje pa leje si dhe përfshirje në një grup kriminal, Sali Lushaj dhe bashkëshortja e tij kanë thyer sërish heshtjen, ndërsa japin detaje mbi ngjarjen.

Të ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ në ‘News24’ babai dhe nëna e këngëtarit të njohur me emrin e artit Stresi, treguan se si e kishim marrë vesh arrestimin. Sali Lushaj tha se arrestimi është bërë për hakmarrje, pasi ai bëri një denoncim ndaj deputetit të PS-së Taulant Balla.

Si e mësuat arrestimin?
Babai: E mësuam përmes avokatit. Ishim në shtëpi, ai na bëri një telefonatë. Më tha; “Keni parë ndonjë kronikë, ndonjë lajm”. Më tha se “tek drejtoria pash Stresin. Pash një arrestim të tmerrshëm. Me kapuç, të blinduar”. Dhe kaq’. Kemi shkuar tek Drejtoria e Policisë dhe na thanë se ishte ndaluar, por nuk na dhanë shpjegim.

Nëna: E morëm vesh në të enjten mënyrë. Ishte një telefonatë nga avokati. Ai e mësoi rastësisht aty. Sheh një person me arrestim të bujshëm, me antiplumb, ku dallon stresin. Stresi tha që të njoftonte familjen.

Kur folët me të?
Babai:Folëm që në mëngjes
Nëna: Ai kishte 4 koncerte. Atë natë ishte në një dalje me shoqërinë. Tha se do rrinte deri vonë. Më mëngjes telefonoi dhe tha; “mami nuk do vijë, do pushojë në hotel”.
Vijon…

4 Comments

  1. O klysh kurve ti duhet te ishe ne burg qe para 20 vjtve me ngjarjet e 14 shtatorit por moloku sali te shpetoi dhe sot te perdor si zar sa andej,kendej o sali luzha

  2. Ti kuqal Ipaemer,,, a ke ndonje brisk ;;xhilet,,, ate bej ti, se sa perkodoshlleqet tuajae hajdutlleqet, e banditizmin qe keni ju, seshte pare per 28 vjet, qe popullite jete ne kete derexhe. por si te pa fytyre, , ne vrasjen qe i bete heroit te demokracise ju, e bandat tuaja, ufshehet, u menderoset, duke u veshur si femra per te shpetuar nga ajo urrejtje qe ishte perju kuqale pucista. E mos e ze me me goje, se ju qenerit e kelyshet e tyre kuqale jeni vetem strumbullari i diteve te zeza te shqiptareve.

  3. Ti majmun fax kokrre malokut ai rrobi as Sali kurven sta perdhunoj as Liri baxhellen or kollovar i qelbet por prandaj Dulles ju befte varri mut qe Sal pederastit i dha mundesi me ardh ne Tiron si dhe ca si ty ,duhet Pastrim dhe pashaportizimi si me pare u be ky klysh qeni ben cirk me arme ne FB apo vidio dhe hapet bythesh te mbaj ca kohe birruce dhe sapunin o kurvat e Zogut .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu