• |
ide | kryesore

Tabaku e PD: Shqiptarët paguajnë naftën më të shtrenjtë në rajon, investim personal i qeverisë

Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, shkruan se shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë se njerëzit e tjerë të rajonit. Përveç kësaj ajo shton se nafta që blihet është e cilësisë së dobët.


Për këtë deputetja ka bërë fajtore qeverinë duke shkruar në Facebook: “Shkurt dhe shqip, qytetarët sot paguajnë naftën më shtrenjtë se në Serbi, Maqedoni, Mal të Zi apo dhe Zvicër. Shtrenjtimi i çmimit të naftësnuk është vetëm pasojë e rritjes së çmimit të naftës bruto në bursë, por është një investim personal i qeverisë e cila duke vendosur një shumëllojshmëri taksash dhe duke rritur tarifat e tjera kanë ndikuar në rritjen e çmimit”.


Madje Tabaku shkruan se qeveria nisi të ndërmerrte një tjetër koncesion për t’i dhënë kontrollin e naftës një kompanie të paracaktuar.

7 Comments

 1. Prap ju kthyet cmimit te naftes ju ? Naturisht qe e kemi naften me te shtrenjten ne rajon.. sepse kemi ate strukture taksash e cila i jep nje peshe shume te madhe taxave mbi naften.

  Nese do te kishim industri me te fuqishme ( si gjermania pershembull) apo sistem bankar ( si zvicra) natyrisht dhe struktura e taximit do te ndryshonte , do taksoheshin me shume industria apo bankat..

  Eshte argument i debatur, i shpjeguar, i sqaruar me qindra here.. por ju me duket se nuk keni deklarate per mediat sot… dhe beni propagande ne FACEBOOK

  1. jkl::: o mut qenefi,zonja tabaku nuk e din qe ju dhjerjet e stalinit ende kujtoni se nafta esht muti i perzjer me shurr enveri per te ber sup qe ju e keni kaq merak per 75 vite.keta zonja tabaku i thon mjalt me shurr negjmije dhe veturat ju hecin se ne qenefin negjmije mbushin barkun me falni veturat.

  2. jkl ter bota i thot mutit mut e monstres enver monster pos ju krymbave te qenefit qe jeni lindur ne epruvet ruse ku u tentua te behet lloji i nje specie si ti qe mutit i thua mjalt e jastekut griselda femij 9 muaj paska dhen rezultate,se paku ti jkl,bert 1,2,3,gr,agron e disa te pa emer ket e vertetojn.

 2. Po moj zonje , por cfar bete ju si opozite qe mos ndodhte???Apo po rrembeni koncensione, po beni pasuri te madhe dhe keshtu po kenaqeni te dy palet sic tha dhe PD isti i oreve te para Arben Imami.Me mire mbylleni gojen tuaj HIPOKRITE.

  1. jkl ter bota i thot mutit mut e monstres enver monster pos ju krymbave te qenefit qe jeni lindur ne epruvet ruse ku u tentua te behet lloji i nje specie si ti qe mutit i thua mjalt e jastekut griselda femij 9 muaj paska dhen rezultate,se paku ti jkl,bert 1,2,3,gr,agron e disa te pa emer ket e vertetojn.

 3. Pak e ka ky milet. Ta rrisin cmimin deri sa te nderrojne makinat. As ne Gjermani nuk ka aq Benza sa ketu.Lere anen tjeter qe bejne xhiro per qejf gjithe diten.
  Shikoni fuqine motorrike. Popull cope mishi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu