• |
ide | kryesore

VIDEO AKSION/ Gardistët tregojnë forcën mes breshërive të plumbave

Syri i Lapsit, Video

Gardistët janë efektivët që kanë për detyrë ruajtjen dhe garantimin e sigurisë së personaliteteve. Zakonisht rastis t’i shohim të veshur me kostum, duke nxituar pas zyrtarëve të lartë shtetërorë. Por për të arritur deri në atë pozicion bëhet një stërvitje e lodhshme. Më poshtë mund të shihni një demonstrim të forcës së gardistëve në situata të improvizuara të sulmit ndaj personaliteteve. Breshëri armësh, qitje dhe mbulimi trup më trup janë disa nga ushtrimet më të zakonshme mes gardistëve që ia vlen të shihen në aksion.

Video më poshtë:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu