• |
ide | kryesore

Denoncimi i oficerit të antidrogës: Laboratori në Has punonte prej 3 vitesh, aksioni u dekonspirua

Lajme, Të fundit

Një punonjës i anti-dogës denoncoi se operacioni policor në Has është dekonspiruar.


Sipas denoncimit të tij, të bërë publik nga Sali Berisha, janë kapur vetëm rojet e laboratorit ku u gjetën të paktën 150 kilogramë drogë, si heroinë dhe opiom, ndërsa bosët e vërtetë janë biznesmenë e politikanë.


Punonjësi i antidrogës, që ka preferuar të mbetet anonim, deklaron se laboratori në Has ka 3 vjet që funksionon dhe për këtë kanë patur dijeni edhe autoritetet policore locale.

Postimi: 

Narkopolicia informoi boset e rrjetit te fabrikes se heroines ne Has! 
Vodhi 160kg opium te paster me te cilin prodhoheshin 3.2 ton heroine!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr jam punanjes i antidroges nga lista prej 13 bosvedhe lejtenantve te ketij grupi,biznismene,politiksne,deputet etj nuk esht arrestuar asnjeri operacioni u dekonspirua plotesisht pa filluar ndaj u arrestuan vetem tre antaret e familjes Shuti qe punonin ne Fabrike dhe kishin detyre dhe ruajtjen e saja.
Ne fabrike jane gjetur 260 kg opium i paster por 160 kg u zhduken pa gjurme,po sqaroj ketu se me nje kg opium nxiren 20 kg heroine e zakonshme pra vetem me sasine e lendes se pare qe u gjende ne fabrike prodhoheshin 5200 kg heroine
Se fundi i nderuar Doktor fabrika në Has është ce 3 vjet dhe me dijeni te plote dhe nen kujdesin e shefit te komisariatit Has it dhe kryetarit bashkisë adem lala,te cilet kishin pjesen e tyre te fitimit, anonim ju lutem

Një shtetas i huaj është arrestuar nga policia në lidhje me laboratorin e heroinës në Has. Burime nga policia thanë se i arrestuari është një shtetas turk, që jetonte në vendin tonë si biznesmen.

Një ditë më parë Lapsi.al njoftoi se drejtuesit e trafikut të heroinës janë 3 turq dhe një shqiptar, të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Policia dhe prokuroria shqiptare po vijojnë hetimet për kapjen e anëtarëve të rrjetit të heroinës që përpunohej në një laborator të zbuluar në Has.

Laboratori ishte ngritur në një shtëpi të fshatit Brenogë i cili lidhet me qytetin përmes një rruge të paasfaltuar.

Në brendësi të tij, policia gjeti të paktën 160 kallëp droge, të dyshuar heroine, e paketuar dhe e gatshme për transport. Bëhet fjalë për të paktën 150 kilogramë.

Po ashtu janë gjetur dhe lëndë e material të tjera që shërbenin për përpunimin e heroinës, mes tyre dhe boçe opiumi.

Deri më tani janë vetëm 5 persona të arrestuar, nga të cilët tre anëtarë të familjes ku ishte ngritur laboratori.

Informacionet zyrtare janë tejet të rezervuara, ndërsa theksohet se po punohet për kapjen e drejtuesve të rrjetit.

Ende është e paqartë se nga vinte lënda e parë, itinerari dhe destinacioni i heroinës që prodhohej në Has.


3 Comments

  1. E dekonspiruan maloket e tu more plak tuaf,por dekonspirimi ishte pe ju kokat e heroines dhe klanit te Trustit te Geshtenjave,fundi po te vjen sali,si qe do ngordhesh o kumbari i se keqes.

    1. i pa emer e me mut ne tru,ik merr nji doz ne qenef negjmije se tash punet pisk i ke,drogen qe u kap ti do ta zavendson duke dergar ter familjen tek roshi,frroku e doshi per prostitucion.tash lyju bythet e gojen mir se palla greku e italjani me tonelata do te kesh.

  2. Sa bukur komenton ai -Trusti i Autikeve-te ridhjerjes dhe gjithmone ne gadishmeri, komenton i pari po doli Saliu .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.