• |
ide | kryesore

Rama flet për arrestimin e ish-deputetit Çuko, hesht për Arben Ndokën

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Keqardhje për Arben Çukon…” kështu nis një postim në Tëitter i kryeministrit Edi Rama për ish-deputetin socialist të arrestuar për korrupsion pasiv kur ushtronte detyrën si Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.
“Për ne s’ka dy qëndrime në raport me ligjin, ka vetëm një; s’ka dy qasje në raport me drejtësinë, ka vetëm një; s’ka dy fytyra në raport me qytetarët, ka vetëm një! Ne s’jemi e kurrë s’do jemi njësoj si të tjerët. Ne gjithnjë kemi vetëm një krah: DREJTESINE!” – shkruan Rama.
Problemi i kreut të qeverisë është se brenda pak orësh u vunë në pranga 2 ish-deputetë socialistë sepse u arrestua edhe ish-deputeti i Lezhës, Arben Ndoka. Për këtë të fundit dihet se mund të jetë përfshirë në tjetërsim pronash në bregdetin e Lezhës. Për Ndokën, Rama nuk ka bërë ende asnjë reagim. ©LAPSI.al

7 Comments

  1. Per trafikantet ,kriminelet ,grabitsit e pasurise te shtetit dhe te individit qe ka parur prane dhe i ka, na ndjen keq ardhje dhe jo ta denoje ate te pakten nga ana morale pastaj ne ate te ligjit.

  2. ramen ndoka e ka te lidhur me zingjir si nje qen te zgjebosur.esht dash qelni rama te kujtohet 10 her para se te lidhej me frrok,doshmndok,prenga,artur nusha,pjerdh e dhin ndrea,paulin sterk muta etj.leta ramen nat e dot e perdhunojn ne te gjitha vrimat.po at xhavarren e laqit qe esht te greku e do flas qfare do o bej.

  3. Show i radhës… Jo se ato nuk e meritojnë, por se me në krye këtë të gjatin e gjithë Rilindja sot duhet të jetë si ato… Apo të harrojmë babale se shpëton Xhafa dhe të harrojmë Xhisiela se shpëton Balla…

  4. vetem nese arrestohet edi rama mund te behet disi i besusueshem ky i ashtoquajter shtet .te gjitha te tjerat jan show i dirigjentit edi rama tashme nen presionin e ametikaneve. mos u genjeni popull edhe ju socialista fanatik mos u ngazelleni kot edhe per ju padrejtesia vazhdon .show nuk ndryshon gje rruge te mbar drejt azilit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu