• |
ide | kryesore

Arrestimet e ditëve të fundit, Rama humb durimin: Kemi ca drejtore legena që po na nxijnë fytyrën

Lajme, Të fundit

Skandalet e ditëve të fundit duket se po ia sosin durimin kryeministrit.

Pas arrestimit të dy ish-deputetëve socialistë, si dhe ndalimit të disa zyrtarëve të institucioneve publike, rama ka mbledhur ditën e sotme grupin parlamentar të PS-së.

Para të tijve Rama ka qenë tepër i ashpër duke folur për të korruptuarit dhe ata që kanë dështuar në drejtimin e këtyre institucioneve.

Kemi ca drejtore legena që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim”, – mësohet të jetë shprehur Rama në mbledhjen e grupit parlamentar socialist. .

Po ashtu, Rama ka urdhëruar mbledhje urgjente kryesie pasditen e nesërme.

 

22 Comments

 1. kur e thot kryetari i ter legenave kete ngjemija ne qenef ben dasem,marton xhylahmetin me rrajen,ramen me regjepin,ndokun me frroun,geronin me fatmir xhafen madje incest bejn,sepse jan rrac e poshtet komunistesh te koperatives se kafsheve stalin.

 2. O lapsi çfarë është ky titull rama humbet durimin!!!!

  Akoma nuk e dini se bën teatër për injorantët, se vetëm ata dhe militantët parazitë dhe të paaftë vazhdojnë ta besojnë kët lapangjoz njeri.

 3. Reagimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

  Qindra kilometra regjistrime për Ramën, Gjushin, ministra, deputetë dhe narkokomisarë, etj etj!

  Gjermania dhe Italia shkatërrojnë bandën e partisë siçiliste dhe të Noriegës në Shqipëri!

  Të dashur miq, agjencitë e zbatimit të ligjit të Gjermanisë dhe Italisë goditën bandën e famshme elektorale të qeverisë, Avdylaj, klanin kriminal Ndoka të Lezhës të lidhur ngushtë me Ramën, Gjushin, dy ministrat e Gjushit në narkokabinetin Rama, ndrikull Nikollën e deputetin Ndreu si dhe 18 narkokomisarë, narkooficerë policie etj, etj.

  Në dosjet e ardhura nga Italia dhe Gjermania ka qindra kilometra regjistrime bisedash qe provojnë lidhjet kokë e këmbë me bandën e famozë të trafikut të drogës Avdylaj dhe narkoklanin Ndokaj të vetë Noriegës, Gjushit, dy ministrave të Gjushit në narkokabinetin Rama, ndrikull Nikollës, deputetit Ndreu, si dhe 18 narkokomisarëve dhe narkopolicëve të narkopolicisë.

  Duke shprehur mirënjohjen për të gjithë ndihmën e çmuar të agjencive të vendeve partnere dhe dënuar me forcë dekonspirimet e këtyre operacioneve nga narkokomisarë dhe narkoqeveritarë, dënoj gjithashtu mbrojtjen që po i bëhet kupolës politike të klaneve të goditura dhe lidhjeve te tyre me nivelet më të larta te politikës.

 4. Linçoi tani armiqt e klases inkuizitor,hidhe fajin tend tek te tjeret,kur shkaktari i katrahures shqiptare,
  je ti dhe vetem ti.Korrupsionin
  dhe Drejtoret legena i stimulon sistemi yt autokrat,ku vetem ti je “ne rregull”,ku vetem ti i di te gjitha,ku vetem ti vendos per gjithshka,
  ku edhe audiopergjimin e percakton ti,nese eshte i montuar apo jo,ku edhe kur behet nje ndertese publike, patjeter do shtohet nje
  Kulle,ku ti vendos nese Teatri eshte rrangalle apo trashegimi kulturore,ku ti vendos qe kriminelat te kandidohen edhe nje mandat
  tjeter Deputet apo Kryetare Bashkie,edhe kur eshte vertetuar qe jan persona me precedent penale,ku ti akuzohesh si perdorues
  droge,por nuk ka force ligjore te detyroje te besh testin,ku ti mblodhe te gjith llumin e shoqerise shqiptare rreth vetes,duke i dhene
  edhe pushttet,dhe tani hiqesh si budalla duke bere te paditurin!Kjo eshte mendesia diktatorit,qe nuk ka kurre ndjesine e fajit,dhe nuk
  e kupton edhe diten e ekzekutimit,qe e gjith e keqja rreth tij,kuterbon nga ai vete.

 5. Linçoi tani armiqt e klases inkuizitor,hidhe fajin tend tek te tjeret,kur shkaktari i katrahures shqiptare,
  je ti dhe vetem ti.Korrupsionin dhe Drejtoret legena i stimulon sistemi yt autokrat,ku vetem ti je “ne
  rregull”,ku vetem ti i di te gjitha,ku vetem ti vendos per gjithshka,ku edhe audiopergjimin e percakton ti,
  nese eshte i montuar apo jo,ku edhe kur behet nje ndertese publike, patjeter do shtohet nje Kulle,ku ti
  vendos nese Teatri eshte rrangalle apo trashegimi kulturore,ku ti vendos qe kriminelat te kandidohen
  edhe nje mandattjeter Deputet apo Kryetare Bashkie,edhe kur eshte vertetuar qe jan persona me
  precedent penale,ku ti akuzohesh si perdorues droge,por nuk ka force ligjore te detyroje te besh testin,
  ku ti mblodhe te gjith llumin e shoqerise shqiptare rreth vetes,duke i dhene edhe pushttet,dhe tani hiqesh
  si budalla duke bere te paditurin!Kjo eshte mendesia diktatorit,qe nuk ka kurre ndjesine e fajit,dhe nuk
  e kupton edhe diten e ekzekutimit,qe e gjith e keqja rreth tij,kuterbon nga ai vete.

 6. O katunar idiot KM.Ne kemi kryeminister kryelegen e ti thu kemi drejtore legena……………..Bile kemi KM voz e Jo legen.

 7. po mor po , pastaj pasi dalin te “lare” ne gjykata veji prape drejtora ti. keshtu po ndodh ne hipoteken e lezhez,kavajes,rrogozhines dhe ata te rrugeve, ku u bene arrestime te bujshme dhe tani asnje nuk eshte ne burg por jane bere peraseri drejtora. si gjithmone hipokrit do ngelesh.

 8. Urime qeverise per punen qe po bejne per ndertimin e shtetit..

  Mos harroni se kur ishte PD dhe LSI ne qeveri ishte llumhane ne shqiperi, te gjithe korruptonin dhe korruptoheshin.

  E keqja ishte se populli ushqeheshe per momentin, kurse Drejtorat, prokuroret, politikanet u bene miljadera me ate korrupsion te papare ndonjehere.
  Ishalla do zoti dhe nje dite behemi shtet tamam ku ligji dhe drejtesia mbizoteron ne shqiperi.

  1. Sa klasë ke o shoku, mos i qaj hallin popullit po shif veten a je tamam për vete, sepse dyshoj që qullos ndonjë gjë përderisa të pëlqenkan punët e qeverisë, kur qeveria vetë është e pakënaqur.

 9. Ore keta drejtore kush i ve!! A i vendos ti!! Drejtoret e tatimeve, rrugeve, oshee,doganave,aluizmit, antes, lojeay e fatit , transporteve, burgjeve kush i vendos. I ke bashkepunetoret e tu me te ngushte, ndani leket bashke.
  Del tani e ben si i merzitur. Ti i ndershme i dynjase dhe keta poshte vjedhin pa miratimin tend.
  O Ram, e ke bere mutin mullar, terhiqu me nder. Se keto terheqjet e tua do kishin vlere, sikur te ishte 1-2 raste. Por ju u leshuat per te vjedhur qe diten e pare qe hipet ne pushtet. Grate me keq se burrat, grate me burrat, grate bushtra, dhe meshkujt si grate.
  Ky eshte standarti jot, por tani ne ikje je dhe ti.

 10. Po je ti me i sterrosur o i sterrosur qe e mbushe parlamentin me kriminela dhe trafikante jo me per drejtore dhe ster drejtore .

  1. hidh nje sy nga tatimet se do zbulosh cudira me nivelet e korrupsionit dhe jo nga hetimi po nga kupola sdms rimbursimet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu