• |
ide | kryesore

Berisha: Ju them kush e dekonspiroi operacionin e policisë në Shijak

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Open” në TCH se në aksionin e policisë së një dite më parë ishin lëshuar 46 urdhër-arreste, por u arrestuan vetëm 26 persona, pasi të tjerët u larguan sepse u njoftuan. Sipas tij aksioni u dekonspirua nga vetë policia, ndërsa 5.2 ton heroinë që u kap në Has i përket kupolës së lartë politike.

“E vërteta është që fundjava mbi të gjitha mund të quhet dekonspirimi i operacioneve ndërkombëtare. Janë lëshuar 46 urdhër-arresti, por janë arrestuar vetëm 26 vetë pasi të tjerët janë larguar, ata që mbrohen nga politika.

Raportet flasin për 5.2 tonelata heroinë po të kthesh opiumin në heroinë. Mos harro se lëvizin 5 tonelata heroinë për 2 apo 3 fshatarë, ata kanë një proteksion të madh shumë. 5.2 tonelata heroinë janë një sasi e madhe për Europën.

Partnerët nuk dështua, ata e kapën drogën, por nuk u kapën bosin. U kapën fshatarët, një punonjës zjarrfikësish në Shkodër dhe një biznesmen turk. Aksioni është dekonspiruar nga policia. Kupola politike e kësaj sasie kolosale u njoftua për këtë. Droga i përkiste një kupole të lartë” – tha Berisha.

6 Comments

  1. Hahahahah ca gallate. KU JAN KOMENTUESIT E PD???? JAN TE GJITH DUKE DEGJUAR PLAKUN, JAN ME GOJ HAPUR DHE PO AJROSEN ME AROM PORDHE.

    1. Sali Berishoviç po te vjen fundi ty dhe bibi-Lushes tende.Mos derdellis kot poshte e larte asgje nuk e shpeton dot familjen tende.Ke hyr ne gjak me nje popull te tere.Don zoti jeton dhe ta shikosh me syte e tu ,qe te ikesh nga kjo bote i tmerruar.

  2. Sali fol dhe dy fjale per ngjarjen e bllokut e dime qe ervis martini eshte nipi i liries por ti e di qe eshte nje kriminel kalibri qe paguan me perdoro nga drejtori i policise deri te polici me i thjeshte qe te beje ato punet e veta qe ka vrare dhe ka urdheruar vrasje qe ka nxjerre nga burgu vrases qe i mban mbrapa si ushtare ect ect

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu