• |
ide | kryesore

Goditja e grupeve kriminale, kush janë 3 policët që ndihmuan ‘’kokat’’ e bandave (Emrat)

Lajme, Të fundit

Gjatë arrestimeve të fundjavës nga policia me urdhër të prokurorisë, janë vënë në pranga edhe tre oficerë policie. Sipas kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, oficerët e policisë janë të prangosur si pjesëtarë të këtyre grupeve kriminale.

Emrat e oficerëve të arrestuar:

Ardit Gjyriçi, Shefi i turnit në doganën e Morinës

Jasim Avdyli, oficer policie

Bledar Koçi, oficer policie në Fier

Këta persona në mënyra të ndryshme kanë favorizuar aktivitetin kriminal të katër grupeve që janë goditur.

Ata akuzohen për veprat penale “Shpërdorim detyre”, “Ndihmë për kalimin e paligjshëm të kufijve”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe organizatës kriminale.

6 Comments

  1. Ja pra qe policia e ministrise se kalbur nga brenda qenkeka bashkëpunëtore me bandat. Ka na i kundershtim deri këtu …..?!

  2. krymbat e koperatives se kafsheve stalin kristaq enver e spirokoleka kan rritur prodhimin me 180 perqind,gjdo dit dalin nga 10 kriminel te bekuar te kryeqelbesires edvin shizofren rama,si ne seri prodhojn legen,vrases,prostitut,trafikant RIDHJERJA .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu