• |
ide | kryesore

VIDEO/ “Boll i zhvatët studentët”, vajzat aktiviste i ndërpresin fjalën Ramës, nxirren me forcë nga bodigardët

Lajme, Të fundit

Një incident ka ndodhur gjatë fjalës së kryeministrit Rama në një takim me studentët dhe profesorët. Gjatë fjalës së Ramës dy vajza aktiviste të lëvizjes “Për universitetin” kanë nxjerrë një banderolë ku shkruhet “Boll i zhvatët studentët”. Vajzat aktiviste kanë folur në lidhje me reformën në arsimin e lartë, por në këtë moment kanë ndërhyrë personat që kujdeseshin për sigurinë e aktivitetit duke i nxjerrë jashtë vajzat. Në ikje dëgjohen të bërtiturat e njërës prej vajzave që thotë “Boll i zhvatët studentët”, ndërkohë që Rama ia kthen duke iu drejtuar të pranishme me frazën “me siguri ngelëse”

“BOLL I ZHVATËT STUDENTËT. Në takimin e sotëm të kryeministrit Rama me studentët, profesorët dhe dekanët, ku u përsëritën si zakonisht gënjeshtrat e ulëta në lidhje me arsimin e lartë, një grup prej aktivistëve tanë shpalosën banderolën: “Boll i zhvatët studentët”. Për fat të keq, banderola u shqye nga rinia partiake ndërsa aktivistët u nxorën me forcë jashtë sallës së konferencës, në praninë e heshtur të drejtuesve të universitetit publik. Një student u shoqërua në komisariatin nr. 3 për t’ia fshirë filmimet jashtë çdo norme ligjore. Ne u bëjmë thirrje studentëve dhe drejtuesve të universitetit publik të mos i nënshtrohen shantazhit të qeverisë por të gjejnë guximin për të reaguar kundër zhvatjes dhe për t’u bashkuar në rrugë këtë vjeshtë, kundër tarifave dhe për demokraci në universitet.: – shruan Lëzivja “Për Universitetin” krahas videos së postuar.

12 Comments

 1. Pse nuk i kan rrahur, tia benin kurrizin me te but se barku. Ku je o sali ku je, ti u vije hak ketyre qe te nderprisnin fjalen. Kishe qef dikur, i mbanin dy ore ne ajer dhe po te kishe fat edhe ktheheshe ne shtepi gjall. Dil o sal dhe tregoju pak ketyre se cfar eshte demokracia.

  1. i pa emer e me mut ne tru-kp je o enver,ku je o kristaq,ku je o mehmet.ku je o spiro kolek,ku je o ruqi,ku je o xhafa,ku je o baba tak,ku je o gjelil gjon,ku je o ramiz,ku je o sulo bushat qe nuk ja fusnii edhe nji her ketij popull mut qe ju duron kaq gjat.

  2. O idiot qelbës rilindas parazit, po në kohën e Sali Berishës nuk e vrisnin veten pothuaj çdo ditë një person siç po ndodh në “demokracinë” e rilindjes së komunizmit.

   1. Ke te drejt, ne kohen e qoft largut nuk e kishe te drejten as te vendosje per jeten tende. Se ta merte jeten sali babai me 40 vrasit e tij. SHIKONI SE SI BEJN SLIKARET KUR U SHAN IDHULLIN. NESOJ SI ENVERISTET. TE GJITH JU JENI BIJ BUSHTRA KOMUNISTE QE E KTHYET PLLAKEN DHE BENI SI DEMOKRAT.

 2. Nuk behen protestat me pankarta o ju hippit e 2018!O dilni me dhun e nxirrini dhembet kti shteti sic ben per taksen e rruges
  ose futini nai cigare bar neper cepa e mos beni show kot sa per fam

  1. Ja dhe keshilluesi i rradhes, dijetari i tastieres, revolucionari i oreve te para te interentit, qe e sfidon shtetin perdite me keto super komente! Hapu dhe!

  2. O na kerrnaqe, pa u zhdukur familjarisht komunisti oreve te para Sali Berishoviçi dhe disa kërma si puna jote qe duan dhune ky popull do votoje Ed Ramen.Pellcit ti dhe hidhu pupthi me Berishoviçet dhe Bashoviçet PeDe-ja ne opozite do ngordhi.

 3. Përveç se i paemer ti duhet të jesh edhe pa atesi, more kelysh kurve. Dhe për më tepër mendoj që duhet të jesh kar-rocier me zanat sepse të protestojë një student duhet detyrimisht ti mbyllësh gojën sipas lo-qe-gjuhës tende. Hajt gamori mamin edhe nji here

 4. Vertetesi se jemi e po forcohet pushteti i diktatorit te ri. Te mesohen njerezit, se ketu duhet te flase e ta degjojne vetem ky, psikopat i shteruar nga bindjet demokratike. POr,,,, s; ka faj, ka viruset e kohes kur eshte injektuar, e sot po i rilind me partine e qelbesirave.

 5. Mos u merrni me ata qe nuk kane emer(dinjitet).
  Shqetesues eshte MASHTRIMI QEVERITAR.
  Demokracia e brisht shqiptare po dhunohet cdo dite.
  PS. Ato studente qe qeshen sot me reagmin e k/min..neser jane te parat qe per mungese shprese te marrin rrugen e emigracionit…

 6. Kur pashe kete vidio me erdhen parasysh imazhet e filmit- Vajzat me kordele te kuqe-tamam si ne zyrat e gestapos i terhoqen zvarre keto studente.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu