• |
ide | kryesore

(VIDEO) Dalja e trenit nga shinat në Tajvan, 18 të vdekur dhe mbi 180 të plagosur

Planet

Janë publikuar së fundmi pamjet kur treni i pasagjerëve del nga shinat e hekurudhës në veri-lindje të Tajvanit, duke lënë 18 persona të vdekur dhe më shumë se 180 të plagosur.

Videoja 12 -sekondëshe e publikuar nga agjencia qendrore e lajmeve të Tajvanit tregon trenin që ecën me shpejtësi të lartë dhe më pas del nga shinat sapo futet në kthesë.

Treni i shpejtësisë së madhe ka qenë duke udhëtuar nga Taipei për në Taitung me 366 pasagjerë kur u përplas në orën 17:00 të së dielës, me orë lokale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu