• |
ide | kryesore

Xhafaj reagon për operacionet: Të tjera goditje e rezultate së shpejti, nuk kishte dekonspirim

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar përmes një postimi në Twitter për operacionet dhe arrestimet e dy ditëve të fundit.


Ministri Xhafaj thotë se forca e ligjit do vazhdojë dhe ky nuk është show, por betejë reale me krimin.


Ministri ka paralajmëruar gjithashtu se të tjera goditje e rezultate do ketë së shpejti.

Forca e Ligjit do të vazhdojë. Ky s’është show, por betejë reale me krimin e organizuar.Kemi ngritur institucione që po forcohen çdo ditë. Bashkë me agjencitë ligjzbatuese & partnerët ndërkombëtarë. Forca e Ligjit s’ndalet nga askush. Të tjera goditje e rezultate së shpejti. Aksion shembullor i forcave policore në operacion e veçanërisht Njësisë Operacionale, FNSH Shkodër e Fier&RENEA e DVP. Disiplinë e profesionalizëm i lartë & mbi të gjitha konfidencialitet total! Disa ditë aksion&ASNJË rrjedhje informacioni për hrreth 100 urdhëra kontrolli të ekzekutuar! FALEMINDERIT! Vlerësim i merituar për drejtuesit e Policisë në organizimin e operacionit. Vlerësim i veçantë Drejtuesve të Prok. së Përgjithshme e Krimeve të Rënda & prokurorëve të çështjes për drejtimin & bashkëpunimin.  Forca e Ligjit do të vazhdojë. Ky s’është show, por betejë reale me krimin e organizuar. Kemi ngritur institucione që po forcohen çdo ditë. Bashkë me agjencitë ligjzbatuese & partnerët ndërkombëtarë. Forca e Ligjit s’ndalet nga askush. Të tjera goditje e rezultate së shpejti”  “- ka shkruar Xhafaj.

Arrestimet dhe operaionet e djeshme:

Ish-deputeti socialist, Arben Çuko – korrupsion pasiv

Ish-deputeti socialist, Arben Ndoka – tjetërsim pronash

Vëllai i deputetit socialist Arben Ndoka – falsifikim dokumentash

“Bosi” i Shijakut, Flamur Avdyli – trafik droge

Astrit Avdyli, Jasin Avdyli, Fatos Llaftiu, Shkelqim Avdyli, Shaqir Gjepali – pjesë e bandës së Shijakut

• Kërkime për Klement Balilin dhe Lul Berishen.



13 Comments

 1. Operacioni i Policisë u dekonspirua?! Sigurisht që po!

  E dekonspiroi Ministri i Brendshëm.

  1.Një javë para javës që lamë ai deklaroi në tekst:”… javën që vjen do kemi goditje të fortësh…”

  2. Në mes të javës që sapo lamë, në konferencë për shtyp me Drejtorin e Policisë Gjermane, përsëri tha: “… ju këshilloj që këto ditë t’i mbani afer telefonat sepse zëdhënësit do kenë lajme..”

  Këto deklarime të përsëritura ishin në fakt njoftime për ”të interesuarit” të fshihen…

 2. Vzhdon ministri i drogës ti paralajmërojë të interesuarit që të largohen si lul Berisha.

 3. QELBESIRA SHOU TIME i radhes kapinpeshqit e ngordhur kurse peshkaqenet i paralajmrojn.njejt si llazarati,shoi i basteve 2015 etj.sa her bejn kesi gjerash shqiperis i qihet nena.tash ter miljardat e kanabisit e kokaines jan larguar po ashtu kokaina,heroina e kanabisi thell ne bunkerin surrel.

 4. geronin ku e ke fatmut geronin,po ballen,ramen ,balilin ,olsin,sajmirin .ik pirdhu o monster e ler ne qenef negjmije me sperm stalini si balla e edvini.e qelbet ter vendin dhe evropen.

 5. Jam i sigurt se këtë farsën e arrestimeve të disa personave që njiheshin në publik si të “ndëshkuar” nga vetë PS, meqë ju kishte dalë fare kallai, Fatmir Xhafa, hetuesi me eksperiencë të vjetër, që nga koha e qoftëlargut, po e bën për të justifikuar ndonjë arrestim të ndonjë deputeti të PD me akuzat e Ramës e Tao-taos për “shpifje” për denoncimet që i ka bërë krimit qeveritar.
  Nga ana tjetër, duket kjartë se Drejtori përgjithshëm gjerman i policisë, duket se i ka dhënë ndonjë ultimatum, që nëse nuk do të reagoni edhe pas njoftimeve që ju kemi dhënë, atëhere do t’ju a hapim ne të gjitha .

 6. Ne fakt te deklarosh qe do kete arrestime, eshte sjellje amatore, dhe nuk duhet te behet. Policia eshte ne punen e saj te zakonshme. Vetem me keto ritme mund te vesh situaten nen kontroll. Sepse eshte nje situate e renduar e lene me dashje ne kete derexhe. Besoj se me keto zhvillime dhe Rama eshte i ikur, sepse eshte ai ideatori dhe arkitekti i kesaj situate, mik i gjushit, dhe i lales. Tashme deshiron te marr flamurin e luftes kunder krimit, ne nje kohe qe ne 5 vjet vetem i forcoj keta kriminele, duke ju lene dore te lire ne mbjedhjen e kanabisit, trafikimin dhe ndertimin e laboratoreve drogerave te forta.

 7. …kush do me bast se shume shpejt do te filloje nej fushate e re anetaresimesh te PS, se u mbushen burgjet me njerez me teser PS……

 8. haha karagjozat e pedes nuk reshtin te flaim keq ne cdo rast te policise qe godet kriminelet. kerkoni qe te arestohen sa me shume edhe te lirohen fukarenjte qe denohen per energji edhe buke

  1. agron o mut i rames.kushi i zgjodhi keta pos babai mut i yt edvin shizofren rama.ter bota e din se rama me votat e ketyre dhjerjeve u be kryeminister.ik ha tash mut te qukos,ndokes se rama me deshir e ndan me ty.

   1. Ari te paskan ardhe periodat qe po bertet, do i keshe me dhimbje prandaj ste mare seriozisht, te fala mamit se do e beje gjyshe thuaj

 9. Shoku minister,keto qe po na thua,i kemi marre vesh,qe dje,tani presim te na tregosh,se kur do te lirohen te arrestuarit e tjere,sepse njerin e leruat vetem pak ore,mbas arrestimit.

 10. Me thoni nje vend te Europes ku Ministri del e thote qe pas pak ditesh do kete arrestime. Nuk ka shans, sepse ministri eshte person politik dhe policia eshte e depolitizuar dhe nuk i kercet shume se kush je, po shkele ligjin te ve hekurat.

 11. Do bente mire te bente ndonje deklarate per vellane e vehten, me qe ka kohe qe po na shitetet si i paster e i pa kapur, por qe eshte me tere mendjen e trupin brenda kurores se krimit e droges. dhe e ben mire te mos beje deklarata femijenore , se do bejmeme kete, e ate,, kjo te le opinion qe te thuash eshte lajmerim per mafiozet qe te largohen e te fshihen, eshte amatorizem, apo bashkepunim me grupet e krimit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *