• |
ide | kryesore

“Drejtorë legena që po na nxijnë fytyrën”, Rama mbledh sot kryesinë e PS-së

Lajme, Të fundit

Ashtu siç kishte kërkuar një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Kryesinë dhe Grupin parlamentar të Partisë Socialiste në një takim të përbashkët.

Mbledhja ka si qëllim analizën e punës së drejtorëve në rrethe dhe vjen dy ditë pas arrestimeve të dy ish-deputetëve Arben Ndoka dhe Arben Çuko.

Dje në mbledhjen e grupit, Rama foli ashpër duke kritikuar punën e drejtorëve të institucioneve të ndryshme.

“Kemi ca drejtorë legena që po na nxijnë fytyrën me korrupsion e keqmenaxhim”, ka deklaruar shefi i qeverisë.

4 Comments

 1. legeni ku dhjen baba taku,negjmija,ruqi,xhafa qe esht i mbushur plot mut shizofreni EDVINI po shan legenet e mbushur me shurr.

 2. Drejtori i Shkolles 9 vjeçare ” 3 Deshmoret ” ne Kavaje Dori Xhihani ka mbaruar 8 vjeçaren,
  ka blere Gjimnazin dhe Shkollen e larte,ka qene familjarisht militant i PD dhe tani i PS.
  Mesuesit e Shkolles u ankuan zyrtarisht tek Ministja e arsimit,se ai nuk eshte i afte per Drejtor,
  por kjo nuk u muar parasysh.Kush eshte fajtore qe Drejtor eshte nje legen,nje mashtrues qe ka
  20 vjet qe demton arsimin dhe vjedh shtetin?

 3. PO DREJTORIN R RTSH A NUK ZGJODHE ME INJORANTIN DUKE FYER GJITHE ATA QE U PARAQITEN NE PSEODOKONKURS. DO ME BEHEJ QEJFI PO TE DALE QE NE RTSH FILLON PUNE MR 5 MILIONE, EDHE PO TE KESH PUNUAR ATY 20 VJET.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu