• |
ide | kryesore

Hetimet e Avdulajve/ A ishte kjo dosja që dogji prokurorin Besim Hajdarmataj?

Lajme, Të fundit

Dosja e grupit të Avdulajve po rezulton të jetë një nga çështjet më të nxehta në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Nga përgjimet e këtij grupi që merrej me prodhim dhe trafik heroine dhe kokaine, ranë në pranga dy ish deputetët socialistë Arben Ndoka dhe Arben Çuko.


Vetë Avdulajt ranë në rrjetën e prokurorisë, nga përgjime të grupeve të tjera kriminale. Siç shihet nga dokumenti më poshtë, hetimet për këtë grup kriminal nisën nga ish prokurori Besim Hajdarmataj.


Ishte gjatë përgjimit të Avdulajve, që prokurori Hajdarmataj arriti tek dy ish deputetët socialistë Ndoka dhe Çuko, por dy muaj pasi kishin nisur hetimet, papritur ai u transferua për në Pogradec.

Opozita akuzon kreun e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako se është “peshku i madh” i kësaj dosjeje dhe se ka ende përgjime të tjera në lidhje me grupe kriminale në Durrës gjatë zgjedhjeve. Por duke parë ecurinë e hetimit, që përveç Ndokës dhe Çukos, mund të çonte në njerëz të tjerë me pushtet të lidhur me krimin, transferimi i prokurorit të çështjes Besim Hajdarmataj, megjithëse ai pati rezultate të pamohueshme në hetimet e kësaj çështjeje, ngre dyshime të forta se goditja nga ana e prokurorisë u kontrollua deri tek emrat e dy ish deputetëve socialistë.

 


5 Comments

  1. hahahahahah…. ky ne fakt eshte njeshi i hetimeve… do mbahet mend vetem per pislleqe, turpe dhe hetime ne sherbim te Zenit… aaaa po edhe per shoqerine e ngushte me shoqen e tij te hidheruar tashme Lala 🙂 🙂

    1. klodi-qe ne gjermanishte ne menyr perkdhekese i thon klo qe i bie qenef ha dhe pak dhe si dhurat nga rama do marresh bihtin e ngjales se metes at te lalzit qe iliri i futi rames ne byth.pastaj do marresh spermen qe i derdhej grupit te roshit kur perdhunojn femij te mitur ne grup,por bdoshta edhe nji qmim tjeter brek e shqyera te gjelilit ose kembet e djegura te xhisieles.zgjidh tash o qenef krymb i negjmijes,sepse rama ndryshon mendje e ja jep bertit.

      1. Ari o shpellar i morre ndihmat sociale or hure me morra , mire qe ha buk qyl aty ku je or pederast i Sali gellbazes por i can trapin dynjase or shpellar

  2. O te hengert gjarpri me zile po perse u transferua ne Pogradec ky o kodoshi a klodi si e keemrin qe te mos hetonte dosjet e ketyre ti na shkruan jo shoku i xenit i leshit apo i dreqit ,le te jete i kujt te doje a eshte fakt qe ky kishte keto dosje nen hetim dhe u transferua me qellim qe te mos i hetonte keto .Tani qe dualen nga pergjime mundohen keta qente gjoja sikur i kane hetuar vete packa se keto kane dale nga pergjimet e grupeve ky eshe nje ralitet qe nuk e shperfill dot Nafije Marku.

  3. O Ari… edhe une maloke jam po ti e paske dhje gjuhen fare… ik shko meso alfabetin se nuk te kuptoj ca shkruan!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *