• |
ide | kryesore

Deputeti socialist: Gruaja ime është heroinë, ka bërë tre fëmijë… (VIDEO)

Pikante

“Po unë e kam thënë, të paktën në shtëpinë tonë, gruaja ime është hero. Ka bo tre fëmijë, mban fëmijët…”

Kështu u shpreh deputeti socialist Ervin Bushati gjatë një takimi me gra dhe vajza në Elbasan, ku u fol për nismën e qeverisë që u votua sot në parlament, për mbylljen e lojërave të fatit dhe të basteve sportive.

Ndërkohë, në seancë plenare Ervin Bushati e cilësoi të një rëndësie të veçantë shoqërore e kombëtare mbylljen e lojërave të fatit. Ai referoi disa skema financiare dhe struktura shtetërore në Perëndim, që angazhohen për t’i dekurajuar disa biznese, qe dëmtojnë shëndetin mendor ose fizik të përdoruesve ose klientëve.

Projektligji ““Për një shtesë dhe ndryshim në ligjin nr. 155/2015, “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar” u miratua me 75 vota pro.

Ervin Bushati on Vidnews.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu