• |
ide | kryesore

SHBA, Donald Trump dërgon 800 trupa në kufi me Meksikën

Planet

Pentagoni po përgatitet të dërgojë në kufirin me Meksikën së paku 800 ushtarë për t’u përgatitur për ardhjen e karvanit të emigrantëve që po marshon drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, theksuan burime të administratës Trump për shtypin.


‘’Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis po përgatitet të nënshkruajë një dekret për këtë çështje’’, theksuan burime nga administrata.


Karvani me mijëra refugjatë që synojnë SHBA-të pranë Meksikës, Trump kërcënon t’i ndalojë me ushtrinë 

Një valë masive migrantësh është drejtuar për në SHBA dhe presidenti Trump ka kërcënuar se përveç ushtrisë do të kërkoje edhe përshpejtimin e ngritjes së murit në kufi me Meksikën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *