• |
ide | kryesore

Largohet befasisht Fatmir Xhafa. Rama e zëvendëson me këshilltarin e tij Sandër Lleshi

Arkiva, Kryesore

Cilat janë versionet pse iku Fatmit Xhafa? Me sa duket manipulimet e bëra me dosjen “Babalja”, mosbindja e publikut me dëshmitarin e rremë Fredi Alizoti dhe rënia drastike në sondazhe e kanë detyruar Kryeministrin Edi Rama ti ka kërkojë largimin ministrit të rendit.  Ka dhe nje version të dytë që po qarjullon nga burime më pranë ministrit të larguar. Dy ditë parra operacionit të madh për arrestimin e bandës së Avdylajve Xhafa ka thirrur në zyrën e tij prokurorët e krimeve të rënda. Ata kanë qenë të mendimit që goditja duhet të shkonte deri tek Vangjush Dako, gjë që nuk i ka pëlqyer kryeministrit. Sot ai vetë ka njoftuar në një  Tëitter të zbehtë “se Fatmir Xhafaj ka dhënë dorëheqjen dhe ai e ka pranuar këtë”. “Pranova dorëheqjen e ministrit Xhafaj, të cilin e falenderoj për kontributin e çmuar. Gjeneral Sandër Lleshi do të sjellë një energji të re pozitive në krye të Punëve të Brendshme. Traseja është e shtruar. Tani duhet rritur shpejtësia dhe duhen arritur rezultate edhe më domethënëse.” Kuptohet lehtësisht se ky njoftim i vendosur për tu shpallur mëngjesin e së shtunës, megjithëse zërat qarkullonin që dje, dhe zëvendësimi i atypër atyshëm me emrin e ri të Sandër Lleshit, kanë pasur si qëllim të shmangin sa më shumë efektin e një boomi mediatik.


Sandër Lleshi ka shërbyer deri më tani si këshilltar për sigurinë i Kryeministrit Edi Rama. Në vitin 2012 ai ishte propozuar nga Ismail Kadare te Edi Rama edhe si kandidat për President i Republikës.©lapsi.al
15 Comments

 1. Viktima e pare e tahirit,xhafa u shkarkua per arsyen se nuk ka qene dakort per arrestimin e sali berishes e para,ti kenaqe egon e lulit qe ta interpretoje si fitore personale te tij e dyta,sa do jene Gezuar skifteret e saliut do festojne ne mbremje me bira paguan zeni se eshte fejuar,me i gezuari padyshim do te jete Sali anji,dhe ne fund te gjithe tocat analiste qe mendonin se taulanti do behej min i brendshem dhe kete here dolen bllof

 2. O i pemri komentues i dyte, ta paska kaluar komentuesi i pare antii-ridhitas.
  Qenke zgjuar vone sot qerrata!
  Do te ta çkule veshin (c)endrifuga

 3. ””’ Ka dhe nje version të dytë që po qarjullon NGA BURIME TE SIGURTA PRANE ministrit të larguar ””” ….

  Tani port-halet do te shtyjne imagjinaten e tyre deri ne caqet me te errta.. Cfare nuk do shpikin. Cfare nuk do trillojne..

  Kete pune e di vetem Xhafa dhe Rama.. asnjeri tjeter.

  Do hane buke dhe keta mjerane.

 4. 13689 kaq her ke henger mut enveri,ramizi,ruqi,baba taku,kristaq rame,sajmijr tahiri,spiro koleke,xhafe,edvini dhe nuk ngope barkun e pret te te mbushin rrajat,ky lleshi,leshi.ik or ne qenef negjmije se lleshi hazer rracioni tresh e ka gati per ty.po i hajn koken njeri tjetrit s tek enveri por koka esht bythlepiresi i ilir metes ne lalz EDVIN RAMA..sot tahiri do te thoshte si mund un te hetohem kur un vetem me kusherinjet e dhjet me radh trafikova,me qazim sejdinin etj kurse xhafa nuk hetohet kur ai trafikon me vellaun e tij geron e vangjush xhuxhin e askush nuk e heton.

 5. Dolen PD istat suposti nga goja ka bere te dhjesin rehat ne halene e saliut qe ky i fundit ta cliroje fantazine ne komente si djali i fariut

 6. Vazhdoni te merni supost nga goja se i duhet saliut,zeni han me luge floriri ju MUT te fresket nga skifterat

 7. Xhafa do drejtoje spak,prandaj dha doreheqjen eshte me rendesi te madhe ky dikaster dhe duhej nje burre si xhafa,dardha e ka bishtin mbrapa,gjithmone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *