• |
ide | kryesore

Sandër Lleshi: Si ma tha Rama vendimin për të më bërë ministër

Lajme, Të fundit

Sandër Lleshi, emri i propozuar nga kryeministri Edi Rama për ministër të Brendshëm është shprehur se ishte një ofertë e papritur për të ndërsa zbuloi se kishte mësoi vendimin e kreut të qeverisë mbrëmjen e së premtes.


“Ishte një ofertë e papritur. E kam marrë vesh të premten në darkë. 8 orë para jush. Unë s’kam pasur ambicie politike. Unë jam këshilltar i kryeministrit dhe ndaj shumë gjëra me të. Ishte një propozim që unë nuk mund ta kundërshtoja pasi ndaj shumë gjëra me të. Në fakt unë jam propozuar për ministër i Brendshëm, dhe jo kryepolic i Shqipërisë. Në fushën e sigurisë kombëtare jam i specializuar” – tha Lleshi në “Opinion”.


3 Comments

  1. LEPIRESI’ nuk eshte per politike ne ate post, por qe ben pjeben e politikes me menyren etije te squllekut, e te bemave pa emer. Nese s;do ishe partiak, posti qe te emeron kryetari i rilindjes,, a eshte partiak, nese nuk eshte policesk?Andaj nga do qe ta rrotullosh, je, koke e kembe kuqal, e rilindas i degraduar.

  2. Kapter, sot, kapter dje, kapter sot e pesedhjete vjet, nga kjo monster eshte edhe ky harabel i kuq, por shitet ndryshe. Per te mos i thene si Osman Gazepi, qe pa grada, i mbante, e i vendoste vete( sepse edhe ketij i jane hequr gradat) por eshte pare gjeneral ne zyren e palloshit.

    1. Gjynaf qe jeni indoktrinuar kaq shum nga Sali Milloshevici. Ose nuk eshte se jeni te indoktrinuar jeni thjesht servile te pd ose paguheni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu