• |
ide | kryesore

Basha rreshton emrat: Këta janë drejtuesit e PS që duhet të arrestohen menjëherë

Kryesore, Lajme

Në një bashkëbisedim me gazetarët, Lulzim Basha deklaroi se nuk ka drejtues të Partisë Socialiste që të mos jetë eksponent ose të ketë bashkëpunuar me krimin.

Kryedemokrati përmendi Taulant Ballën, Damian Gjiknurin, Vangjush Dakon, Qazim Sejdinin, Ulsi Manjën, Fatmir Xhafajn, Arti Veliun dhe Saimir Tahirin, si persona të lidhur me krimin.

Fatmir Xhafa nuk duhet të shpëtojë se dha dorëheqjen, duhet të hetohet për manipulimin dëshmitarit të rremë duke përfshirë drejtësinë dhe prokurorinë, bashkë me të Ardi Veliu dhe gjithë të përfshirët në këtë krim, dhe Taulant Balla që ishte garanti i këtij operacioni, sipas tabulateve të përgjimit nga prokuroria.” – u shpreh Basha.

Sipas kryedemokratit, Vangjush Dako duhet të arrestohet. Përgjimet që janë bërë publike për dosjen ‘339’ janë vetëm maja e ajsbergut sipas tij.

“Arrestimi i Dakos sipas propozimit të grupit të hetimit është hap i paevitueshëm që faktohet para shqiptarëve.  As Dako, as Roshi, as Gent Daja dhe as eksponentët e tjerë të dosjes 339 nuk hetohen në liri. Përgjimet që janë bërë publike janë vetëm maja e ajsbergut. Dako ka bashkëpunuar direkt me krimin për pushtet dhe para.” – u shpreh Lulzim Basha.

Lideri i opozitës deklaroi se Taulant Balla duhet të merret si i pandehur për të gjitha çështjet kriminale në hetim ku aludohet përfshirja e tij.

“Balla duhet te merret urgjent i pandehur dhe te hetohet për të gjitha çështjet. Nga bashkëpunimi me Edmond Begon, që ka çuar në thyerjen e një sërë ligjesh, te Toyota Yaris, te Xhisiela, bashkëpunimi me bandat e Elbasanit.” 

Për Saimir Tahirin, Basha shprehet se është eksponent direkt i trafikut të drogës, dhe si i tillë ai nuk duhet të hetohet për krime të lehta.

“Saimir Tahiri duhet hetuar në thellësi, të heqin dorë nga skenari të hetohet për krime të lehta dhe jo trafikun e drogës, ai është eksponent direkt i trafikut të drogës. Këto janë prioritete absolutë dhe padyshim në këtë rrafsh PD dhe unë do të vazhdojmë betejën deri në largimin e Ramës.” – u shpreh Lulzim Basha.

©LAPSI.AL 

29 Comments

  1. Me 21 Janar u dogjen qindra makina,u sulmuan dhunshem forca policore dhe institucionet shtetrore.
   Beje prova ne Amerike te sulmosh policine dhe institucionet,e sheh kunderpergjigjen.Kush i ka vrare
   4 personat me 21 janar 2011?4 fatkeqet i futi ne kurth Rama,i cili nuk ishte vete ne proteste,per te
   krijuar alibine e asaj qe do te ndodhte,tragjedise se parapergatitur,si mjet te vetem per te marre
   pushttetin,dhe e mori.Prandaj Rama demshperbleu 4 familjet e fatkeqeve mbi 2 milion euro,qe te
   quhet histori e mbyllur.I lare me viktimat,si edhe me qeverine,”paqe” me te gjith.10 vite pas tragjedise
   se Gërdecit, qeveria Rama luftë kundër dëmshpërblimit të viktimave në Strasburg”!Perse?

   1. ik o zigur ik bashk me plakun mere ,se jeni mesuar ti gjuani mullarve ju. I vrau Sali Milloshevici dhe kjo eshte evertetuar me Akt ekspertimi nga FBI. NQs nuk ke dale ndonjehere nga shqipria te jap te drejte per cka thua se je msuar me ngjarje berishjane. Po te paken mos fut veten ne turp dhe gjynof tu thon qe i vrau rama leji te prehen te qet derisa te japin drejtesi per to.

    1. Mos e kthe ne personale,nese kerkon te diskutosh.por referohu komentit qe duhet ta
     lexosh perseri.Perse nuk eshte denuar askush per kater viktimat?Perse Rama pranoi te demshperblei familjet e viktimave te 21 janarit 2011,ndersa atyre te Gerdecit,jo qe nuk
     i ka demshperblyer,por i ka dale edhe kundra ne Strasburg!!!Per viktimat e 21 janarit
     2011 Rama ndjehet fajtore.Shikoi videot e 21 Janarit dhe krahasoi me demonstratat qe
     behen ne kohen kur Rama eshte Kryeminister.

    2. I dashur Qarri,Zigurr! A ke qene ndonjehere ne Amerike! Nga kultura jote e te shkruarit tregon qe je nje gjysemanalfabet!

 1. dallku-pse te arrestohet basha ,ngase ju beri NJERZ nga kafsh qe ishit she jeni parazit,krymba qenefi negjmije ku esht ngjizur e lindur qelbesira bastard edi rama .te burgoset basha se futi shqiperin ne nato,qe ju beri te levizni te lir,qe ndertoi rrugen e kombit qe ju RILINDASIT E URRENI aq sa i vut taks .jo monstrat e stalinit qe kerkuat bllokun e ilir met hajnit me ze dhe figur dhe i thithet ngjalen ilirit ne lalz dhe pallen monikes ,dhe e bet pall president,ju krymbat qe bet jastekun griselda femij 9 muajsh,avionet e droges mushkonj,vrasesit frrok,ndok luiza e aleksander xhuvani deputet,perdhunuesit e femijve ne grup te mitur si roshi e artur bushi kryebashkiak,perdhunuesit e nenave me te bij ne grup apo treshe ne zyrat e koqos e xhelilit,rrahman rrajes .ik ha mut stalini te thaer sa te don o qelbesir njeri.

  1. ik o luli mos dil me acc fake. se kte pun ke gjith diten ti ,prandaj nuk vjen dot ne pushtet. IK luli ik, se svjen dot ne pushtet ti.

  2. po ja te paska ber dhe ty njeri Basha. duket qe tani perdor sintaksen e duhur dhe shqipe te kulluar. Ti do jesh Qim Peka me pseudonimin *ari.

 2. miri provat i ke ne bythen tende dhe te rames e gojen e qir nga ilir meta ne lalz kur i kerkuat bllokun e i thithet ngjalen,ke pallat e rrahman e regjep rrajes ne prapanic,ke pallen e roshit,artur bushit,e bales ne prapanicen e vellaut tend te mitur te perdhunuar ne grup nga keta,ke provat e xhisieles ne vaginen e saj dhe kofsh ku shymbnit cigare,ke xhelilin brekshqyerin me all tek motra jote,ke jastekun griselda ne bark te erion velines,ke 100 000 ton kanabis te tahirit,kokain te balilit,geron gjaafen e edvinit ne burg,ke frrok,ndok,ne burg.qfare kerkon miri te te fusin nje shtyll elektrike ne byth ty per prov.

 3. O kari qe ke qef ta quash vete ari luli te ka bere ty urith dhe ti kujton se ai na beri njerez ne ,kur ai vet nuk eshte njeri,kllouni politik I saliut qe te jetoje ne hollande me pederastin e moshuar nuk eshte njeri,si mund te jete njeri qe vret njerez me vete dije te plote.ky vete te shkoje ne prokurori per te sqaruar dokum e dash amerikan,por perpara te jape dorheqje nga kryetar,keshtu tregon dhe moralin,pastaj te kerkoje per te tjeret

 4. Fol mor bash fol keta kriminel hajdut spiun servil pisllek i pesllekut flasin per berishen e kane dhe familjen pisllek total GJE QE E DINE GJITHE SHQIPTARET GAZETA TEMA E IMER BAZES ME KUJTOHET KUR E LEXOJA NE EMIGRACION PARA 15-17 VITESH PISLLEK FAMILJAR

     1. vakt darke merr motren dhe bo ndonje lek o fiskurve,te qifsha gardhin

 5. Oligert musta trafikant droge kuksiani qe fotot me saliun dhe bashen,duhet te flasin pd dhe skifterat per kete trafikant qe po pret lulin ta beje deputet,ku luli dhe oligerti pse nuk flet luli per kete mafioz malok

 6. Ik e shif ndonje doktor se po rendohesh, ka 5 dite qe merresh me Oligert Musten, si duket te paska qi ndonje nga fisi

 7. Katunar ke lind e katnar do ngelesh,duhet pune per tu Bo qytetar o katunari I lulit,si katnar malok qe je ai musta ta ka pallu grun e motren more dobic I saliut,do sdo ti ai trafikant ka bere foto me saliun dhe lulin

 8. Nje rezyme ketyre komenteve, shumica trashegimtare kuqale, dhe drogmenet qe cojne paret ne partine e qelbesirave. Trillime, shpifje, e futja kot se ketyre kodosheve larva rilindase u duhen qe sa me shume te sulmojne duke trilluar e krijuar skema sigurimi, kujtojne se populli do u shko pas, si nje here moti qe i genjyen me lugen e florinjte. Kjo tufe ujqerish zgjebanjose, pa kulture. e moral njerezor hedhin batuta arrogante banale, ashtu si kryetari i tyre, apo si i cmenduri i partise se tepsise.Ju dobice ferrash qe keni ngaterruar baballaret, se nenat kushedi edhe s;kane patur faj, jeni si te paemer, butake, kerrma, skorie e shoqerise soteme, por keni nje favor qe partia qelbesirave ju ka punesuar, e paguar per te na bere kete qe beni ne komente, dhe ju me plot kuptimin quheni,,,,ZUZARE…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu