• |
ide | kryesore

Pamjet e reja të tragjedisë Leicester, ngritja dhe pastaj përplasja e helikopterit filmuar nga brenda stadiumit

Sport, Video

Pamje të reja janë shafqur nga tragjedia e Leicester ku humbën jetën 5 persona, mes të cilëve edhe presidenti i klubit anglez Vichai Srivaddhanaprabha. Filmimi është bërë nga brenda stadiumit King Poëer të Leicester dhe tregon momentin e ngritjes së helikopterit të pronarit të Foxes, tailandezit 60 vjecar Vichai Srivaddhanaprabha.

Gjithnjë i inkuadruar nga telekamera, helikopteri ngrihet normalisht, por pastaj nis rrotullimin rreth vetes, deri sa u përplas përtokë, në zonën e parkimit të stadiumit, duke shkaktuar vdekjen e të gjithë pasagjerëve në bord.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu