• |
ide | kryesore

PD: E vërteta që fshihet pas tërheqjes së Alma Hiçkës si Avokate e Shtetit

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të lajmit për shkarkimin e Alma Hiçkës nga detyra e Avokates se Shtetit dhe reagimit të Edi Ramës, ka shkruar deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj.


Në një status në Facebook, ai tregon ato që sipas tij janë prapaskenat e këtij shkarkimi, qëllimin për ta bërë Hiçkën këshilltare në Gjykatën e Lartë, e më pas anëtare të kësaj gjykate.


Shkarkimi i Alma Hiçkës/ Rama: Broçkulla, iku me dëshirë 

Shkarkimi i Avokates së Shtetit Alma Hiçka, kush e zëvendëson 

POSTIMI: 

Për herë të parë Edi Rama thotë të vërtetën! Ai nuk e ka shkarkuar Alma Hickën. Edi Rama do ta çojë avokaten e korrupsionit të tij, këshilltare në Gjykatën e Lartë, me qëllim për ta bërë anëtare të Gjykatës së Lartë. Me vetingun e partisë dhe me votën e krimit në parlament, reforma në drejtësi është që tani e kompromentuar!

10 Comments

 1. E cfare te keqe ka ketu ?

  Nese e meriton te jete antare e gjykates se larte , perse jo ?

  keta te PDs jane pjerdhur fare.

 2. Kur je i dhijer, shiko pordhen e tjetrit. Lolita e bukur e ridhjerjes” Keto manovra te ketij deshtaku e tinezari jane ne rrezik per demokracine sepse ky, i gjithe pushteteshmi, diktatori me furce bojaxhiu, ka ngjyros tere pushtetet ashtu si i do ky, dhe ju nese ju pelqen kjo udhe e ketij te urituri per para e pushtet ju duket ne rregull. duheni vizituar te tere se nuk e njihni demokracine e rrugen e saj. Na thuaj ne nje shtet ku ministrat jane ne sherbim te mafies e banditeve se cfar bejne KM, apo ndo nje tjeter qe vjedh e se ze plumbi, e shume te tjera me abuzimet ligjore e ekonomike te institucioneve qe kane shperdoruar e vjedhur qindra miliona para te shqiptareve, e ju me kete caracin, psikopat hiqeni se po beni pushtet…..po por pushtetin e njeshit, te bandave, hajduteve e droges, per kete shihni dokumentet e vendeve europiane dhe mos u merrni me fjalet,,,,se fain e ka ,,,,na ish nje here…

 3. Vellai ketij ne burg per shitje droge ky kelysh kurve deputet dhe te ben moral,o kasolle ku na mblodhe me sali e lul

   1. ca thu ti mo bisha. ky nuk quhet se eshte me PD. PD te bej cfar ti doje kari 97, gerdec, 21 janar; keta sduhet te bejn asgje se pastaj na cohet +ari me qenef nexhmije.

 4. Nuk te lene pa ta gjetur ndonje grimce te hequr se ta bejne tsunami,,, perfoles, e shumues te mashtrimeve qe i krijojne, e pjellin vete si keta kuqale. kerrma te tepsise sepsikopatit nuk ka e s;do kete ,, deri sa te shporret qelbesirat rilindas.. Me kesi banditesh, drogmene, e pushtetare hajdute, e bashkepunetore me keta servile, zorraxhinjesh te te cmendurit. Shikoni, e analizoni se sa zullume, skandale, banda, kopuklleqe keni bere bashke me qeverine e te cmendurin qe keni ne krye, e atehere, pasi jeni penduar, kthehuni si te PSse, se kjo ridhjerje e juaja si sekt kriminal e ka marre rrugen e tatepjetes, por, deri kur ky popull do ju nxjerre zvarre nga pushteti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu