• |
ide | kryesore

“Don’t f*ck with them”/ Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro habit me fjalorin (FOTO)

Lajme, Të fundit

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka prezantuar një iniciativë të quajtur “Lëvizja Kombëtare për Lexim” me qëllim nxitjen e leximit tek çdo moshë. Por një postim në anglisht i publikuar nga ajo në Tëitter ka shkatuar jo pak reagime për shkak të fjalorit të përdorur nga një ministre.


“Ne duhet të kemi sërish libra të mirë. Nëse shkon në shtëpinë e dikujt që s’ka libra, mos u q* me të. Mos e lejo atë të të eksplorojë ty para se të eksplorojë universet sekrete të librit” – ka shkruar Kumbaro duke marrë komente të shumta për gjuhën e përdorur. ©LAPSI.al


9 Comments

  1. Nuk do kishte asgje te keqe nqs. do ta ndante kete mendim midis miqsh, ne nje darke te kendshme nen aromen e ushqimit dhe veres se mire, por ne Twitter, si Ministre Kulture?! What the fuck?! Sa i deh pushteti njerezit…

    Se ne fund te dites edhe ti Ando bashke me ate shokun tend kete keni fiskim. Kete dehjen qe te shkakton pushteti. Qe ja u beri miqte armiq. Pushteti, me i mire se cdo lloj seksi dhe droge. Orgazmik. Aq orgazmik, sa shiko, Ministrja e kultures e vendit me kaq pak kulture dhe me kaq shume skamje mendore e materiale, nje dite i shkrep ne mendje qe te ndaje intimitetet e bisedave te saj miqesore me te gjithe popullaten ne Twitter. Po a thua ka Twitter e gjithe popullata?! Ne fund te dites kush po lexon?! Po e lexon ajo drania, ajo peqinsja, ajo narja ne fshatin e larget (jo ne vije ajrore, por me rruge)? Kush po e lexon pra? Po e lexojme vecse ne, ata te masturbimeve kolektive.

  2. Gallat qeveritare, pergjime vjedhjesh e perdhunimesh,”mbjellje fiqsh”.
    Nga ana tjeter Shqiperia zbrazet nag rinia. Vazhdoni gallaten se rilindja e ka me leht,and will fuck you all

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu