• |
ide | kryesore

Sarandë/ Arrestohet me armë zjarri dhe drogë 37-vjeçari i dyshuar për vjedhje

Lajme, Të fundit

Policia arrestoi në Sarandë një 37-vjeçar për vjedhje, ndërkohë që në makinë iu gjet një armë zjarri pa leje, fishekë dhe një sasi kanabisi.

Vangjel Kromidha, banues në Finiq, dyshohet se ka vjedhur 3 ditë më parë një dyqan në fshatin Llazat.


Njoftimi: 

Policia e Sarandës ka arrestuar një 37-vjecar në Finiq, pasi është kapur me armë gjahu dhe lëndë narkotike. Në pranga ka përfunduar  Vangjel Kromidha, 37 vjeç, banues në Kalcat, Finiq.

Sipas policisë, arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Ford” të drejtuar nga shtetasi E.B, u gjet një armë gjahu (Teke) pa leje si dhe 19 fishekë në pronësi të shtetasit V.K.

Gjithashtu nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij iu gjet 7 gramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva. Nga hetimet e kryera, dyshohet se ky shtetas është autori i vjedhjes së ndodhur në datën 01.11.2018, ku në fshatin Llazat, Sarandë, në dyqanin në pronësi të shtetases Dh.M, 67-vjec, janë vjedhur sipas saj paketa cigaresh dhe 10.000 lekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, “Vjedhja”, parashikuar nga nenet 283/1, 280, 134 të Kodit Penal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu