• |
ide | kryesore

Përplasja/ Balla: Meta do ta kuptojë shpejt se ka shkelur Kushtetutën

Lajme, Të fundit

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, shprehet i bindur se Presidenti Meta do të dekretojë propozimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Në një intervistë në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”, ai tha se Lleshi është një prej kandidaturave më të mira që mund të ketë pasur edhe për President të Republikës.


“Sandër Lleshi ka qenë një prej kandidaturave më të mira që mund të ketë pasur edhe për President të Republikës. Të jeni të bindur se e ka pasur mbështetjen e më shumë se një krahu politik, dhe jam i bindur se do ta kishte bërë do ta kishte bërë punën shumë mirë. Jam i bindur se një person që ka të gjitha kriteret për të qenë President, i përmbush të gjitha kriteret për të qenë ministër i Brendshëm”.

Do jetë Sandër Lleshi ministër i Brendshëm? “Patjetër”, – iu përgjigj pyetjes Balla, ndërsa më tej shtoi, “se kushtetua ka edhe instrumente të tjerë, por unë besoj se këto instrumente s’është momenti për ti përdorur”. Sipas tij Meta nuk e ka kompetencën për të mos e dekretuar.

“Kam besim, duke e njohur mirë zotin Meta, se do jetë ai që do mirëkuptojë mungesën e kompetencës së tij për të bërë një refuzim”, – shtoi kreu i deputetëve të PS-së.

13 Comments

 1. Nuk e kupton Maloku skraparit por merni hapat e duhura deri ne prokurori per shkelje te kushtetutes me qellim,sa me shpejte shteti duhet te tregoje dhembet e tij kunder politikaneve te kallepit meta

 2. tao duhet me pare te lexosh me mire kushtetuten, meta eshte per tu vleresoar me kete veprim qe beri.po mjere ky popull nur ka ngele te jape mendim nje njeri negativ si taulanti i krimeve

 3. Paska fol ky karuci si halldup. Akoma nuk e ka kuptu palla që ja u kane fut kabllin ramës dhe avash avash po ngrofet edhe patatja

 4. Po qe se e thote ky pionieri ise shkuares, kuptojeni se sa vlere ka mendimi i tije per kushtetuten, pa le,,, ben dhe presion e lajke politike. Po pse u dashkan dekretuar te gjithe ata ministra qe na servir ky psikopatKM, qe i kemi pare se c;na bene keta ishet qe u hoqen, por e ze nje nga veshi qe e ka pergatitur ne instruksionet ne zyrat e gestapos qeveritare, dhe na e shet per burre zoteri. Kujtoni komedine e Levonjes, por qe sot eshte mese reale, se sikur nje dite te keshe ndenjur me keta rilindas, dihet se te kane futur virusi. Mbase presidenti ka edhe me shume per ta plotesuar vendimin e tije., por qe ti vihen keshtu keta qelbesira kuqalesh, per te realizuar qellimet e veta me njerez qe blihen shpejt, kjo nuk do ndodhe, sepse sot ky pushtet eshte degraduar e nuk ka me shprese rimekembje, dhe kete e beri sekti i riardhjes se kuqaleve ne pushtet.

 5. Te pakten Meta i jep burreri jashte komoetencave. Ju nje tufe byfhqirash ja fusni vrapit. Taulant ta dime trimerine dhe kapacitetin, nuk behet bythqiri minister ne jete te jeteve

 6. Zhgani rilindor I leh henes… Mafiozisht.
  Tablo nentor 2018:
  Poturet plot Riliindja
  ene pak do I bijne te kembet

  yyyffff kundermon.. .. Xhahilni edviniano-Librazhdjote.
  Lehni laro kaaba,
  (Citjanet tumllass, yyyyyfffff)
  Ene pak.

 7. Paskan dale maloket e skraparit e kucoves te mbrojne like floririn,mona ka dhene urdher te mbrohet likja,te gjithe ne sulm,po ari kari ku,ziguri ku,faxi ku,dilni skiftera mbroni liken dhe anti kushtetuten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu