• |
ide | kryesore

Përplasja në kinema/ Rama brenda, gazetarët dhe aktorët ndalohen të hyjnë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Gjatë premierës së filmit “Delegacioni” në kinema Millenium, fitues i “Çmimit të madh” në Festivalin Ndërkombëtar të Varshavës, prania e kryeministrit Edi Rama ka bërë qe tu ndalohet hyrja gazetarëve edhe pse të akredituar.

Por jo vetëm kaq, edhe aktorët, madje ata që interpretojnë në filmin që para pak ditësh u vlerësua me çmimin “Grand Prix” në festivalin ndërkombëtar të filmit në Varshavë, patën probleme të hynin brenda. Aktori Ndriçim Xhepa, i irrituar ngaqë hostess-i nuk e kishte lejuar pa biletë, dëgjohej jashtë teksa shprehej se nuk do të hynte më, pasi e kishte parë filmin dy herë dhe se do të pinte një kafe në oborrin e kinemasë, shkruan Si.

Pas shumë lutjesh, drejtori i Tirana International Film Festival, Agron Domi raportohet se i ka thënë aktorit “hyr, të jap biletën time”. Ndërsa nga ana tjetër, Ilir Butka, drejtor i Qendrës Kombëtare të Kinematografisë, dëgjohej të thoshte se biletën e tij, ia kishte dhënë kryeministrit, Edi Rama, që sipas drejtores së Komunikimit të TIFF, Gentiana Ramadani, kishte ardhur të ndiqte filmin si qytetar.

 

9 Comments

 1. dhjerja e stalinit ivani i madh monstra ruse esht vet edvini i monstrave enver,kristaq e spiro koleka.kombinim fatal per popullin dele,lop,kazan,gjela,derra e krymba qenefi.

 2. Skiftere ndjeheni keq kur shikoni nje kryeminister te shikoje nje film me bilete,per trurin tallash qe keni kjo nuk eshte normale,doni dhe europen ju malok te ndyre.

  1. Po kur kaloi Rrugen e Kombit qe ia ndertoi ai maloku pse kaloi pa paguar taksen e koncesionarit? Pagon 300 leke nje bilete filmi dhe i vjedh shtetit( me fal harrova Kastratit) 7×5euro=35 euro . Plus edhe 35 euro kur ta sjellesh koken perseri ne Tirane bejne 70 euro evazion fiskal nga KM yne.

 3. Mqs edhe k/min. “hyri me bilete” ,nuk morra vesh ky drejtori qe i dha bileten e tij (I.Butka) me c’fare hyri vet ?
  Apo “bleu” bilete tjeter me leket qe “i dha” Rama…!
  PS.
  Dikush tha qe Rama nuk nxjerre nga xhepi por vetem fut…

 4. O -pa emri i Ridhjerjes -ne kohen e diktatures tuaj o bushtra komuniste kur shkonte udheheqja per te shikuar nje filem ,apo nje aktivitet tjeter nuk lejoheshin persona te tjere te hynin brenda edhe sot ka shkuar- psikopat -skizofren Edvini -nuk na qenkan lejuar edhe aktoret qe kane kuajtur ne kete filem dhe gazetaret sepse na paska vajtur udhedhjersi i nderuar edvin mashtruesi .

 5. Po kur kaloi Rrugen e Kombit qe ia ndertoi ai maloku pse kaloi pa paguar taksen e koncesionarit? Pagon 300 leke nje bilete filmi dhe i vjedh shtetit( me fal harrova Kastratit) 7×5euro=35 euro . Plus edhe 35 euro kur ta sjellesh koken perseri ne Tirane bejne 70 euro evazion fiskal nga KM yne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu