• |
ide | kryesore

’21 Janari’, padia e Gardës ndaj Ndrea Prendit dhe Agim Llupos në dorë të Gjykatës Administrative

Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka shpallur moskompetencën për gjykimin e padisë së Gardës së Republikës ndaj ish-komandantit të Gardës, Ndrea Prendi dhe ish-shefit të njësisë speciale, Agim Llupo, të cilët janë dënuar për ’21 Janarin’. Padia do të shqyrtohet nga Gjykata Administrative e Tiranës.  Garda e Republikës, përmes gjyqit civil, u kërkon dy të paditurve shumë financiare të dhënë nga buxheti i shtetit për dëmshpërblimin e familjarëve të viktimave në vlerën totale 2.1 milion euro.

©LAPSI.al

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu